(VIDEO) LUDILO U ROTERDAMU: Navijači Fejenorda divljali, Ljajić strelac u pobedi Rome

Domaći tim meč završio sa dva igrača manje

Roma je pobedila u gostima Fejenord sa 2:1, a domaći tim je meč završio sa dva igrača manje

FEJENORD - Fudbaleri Rome izborili su plasman u osminu finala Lige Evrope, pošto su u gostima pobedili Fejenord 2:1 u revanš meču 1/16 finala ovog takmičenja.U prvom meču odigranom pre nedelju dana u Rimu bilo je 1:1.Gosti su poveli u poslednjim trenucima prvog poluvremena preko Adema Ljajića. Prvo poluvreme obeležili su incidente navijač domaćeg tima, koji su ubacivali razne predmete na teren, kao i gruba igra oba tima. Adem Ljajic Goal # Feyenoord vs AS Roma 0-1 by skymediatv1 Fejenord je u 54. minutu ostao sa igračem manje, pošto je isključen Te Verde. Došlo je do verbalnog sukoba među igračima dva tima, a onda su navijači Fejenorda počeli da ubacuju razne tvrde predmete na teren. Oni su na rasnoj osnovi vređali igrača Rome Žervinja.Sudija je odlučio da prekine utakmicu na 20-ak minuta i da igrače povuče u svlačionicu. Utakmica je potom nastavljena na domaći su izjednačili preko Manua. Fejenord je dva minuta kasnije ostao bez još jednog igrača pošto je isključen Mulder, a Žervinjo je postavio konačan rezultat. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, iako su navijači i dalje ubacivali tvrde predmete na teren i vređali igrače gostiju.