(VIDEO) NAJSKUPLJI CRVENI KARTON: Zbog udaranja bivšeg zvezdaša, Mamić žestoko kaznio igrača Dinama

Bez milosti na Maksimiru

Francuz Žeremi Taravel isključen u 34. minutu utakmice posle čega je Rijeka napravila preokret za pobedu u derbiju

Dinamo iz Zagreba je poražen u derbiju hrvatskog prvenstva na gostovanju Rijeci (1:2) golom primljenim u 90. minutu. "Modri" su pali na treće mesto tabele sa bodom zaostatka za Rijekom, a dva za liderom Hajdukom.

Kao glavni krivac na "Maksimiru" obeležen je francuski defanzivac Žeremi Taravel. On je u 34. minutu derbija glavom u glavu udario Crnogorca iz Rijeke Marka Vešovića, inače nekadašnjeg desnog beka Crvene zvezde, zbog čega je isključen, pa je domaćin u drugom poluvremenu napravio preokret.

Taravel je svestan krivice, zbog čega je u ponedeljak na trening došao skrušen i izvinio se saigračima. Klupske kolege su mu oprostile "greh", ali prvi čovek kluba Zdravko Mamić neće. Hrvatski mediji tvrde da će Francuz biti kažnjen sa čak 20.000 evra!

Naravno, Taravel će biti suspendovan i od Fudbalskog saveza Hrvatske, zbog čega će propustiti nekoliko utakmica.

Na snimku je udarac Taravela na 0:33.

Rijeka - Dinamo 2-1, izvješće, 25.10.2015. HD by dm_525b2245553f8