(VIDEO) NASTAVLJA SE BORBA ZA LIGU ŠAMPIONA: Junajted pobedio Barnli i nastavio poteru za Sitijem

Premijer liga

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na gostujućem terenu Barnli sa 2:0, u utakmici 34. kola Premijer lige i ostali u konkurenciji za osvajanje četvrtog mesta na tabeli.

Junajted je poveo u 21. minutu golom Entonija Marsijala, a pobedu je obezbedio Vejn Runi u 39. minutu na dodavanje Marsijala. To je bilo tek drugi put da je Runi starter ove godine u timu Junajteda, u kome je bilo osam izmena u odnosu na utakmicu sa Anderlehtom u četvrtak u Ligi Evropa.Gol Marsijala će koštati Mančester junajted 10 miliona evra, pošto je prilikom transfera u engleski klub u ugovor stavljena klauzula da će francuski klub toliko dobiti kada Marsijal postigne 25 golova za "crvene djavole".Ekipa Žozea Morinja je peta na tabeli sa 63 boda i ima bod manje od gradskog rivala Mančester sitija na četvrtom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.Barnli u današnjoj utakmici nije imao šut u gol. Ekipa je ostala na jednoj pobedi u poslednjih 11 utakmica, zauzima 15. mesto na tabeli sa 36 bodova i ima pet bodova više od Svonsija, koji se nalazi u zoni ispadanja.