(VIDEO) NEMILOSRDNI SRBIN: Mitrović opet dao gol

Blago Anderlehtu što ga ima

Srpski napadač postigao prvi gol u pobedi nad Kortrajkom u momentima kada je Anderleht imao igrača manje

Aleksandar Mitrović ponovo je postigao gol za Anderleht, ovaj put načeo je Kortrajt u pobedi "kraljevskog kluba" iz Brisela - 2:0.

Srpski internacionalac je domaćina doveo u vođstvo u 40. minutu posle skoka i dobijenog duela sa protivničkim igračem, a loptu je u mrežu poslao udarcem glavom. U tom trenutku Anderleht je imao igrača manje, jer je već u 6. minutu isključen Rolando. Snage su izjednačene u 80. minutu kada je drugi žuti karton dobio igrač Kortrajka Marušić. Dendoker je postavio konačan rezultat u finišu utakmice.

Mitroviću je ovo 12. gol u belgijskoj Župiler ligi i nalazi se na deobi drugog mesta liste strelaca sa Abdulaja Diabija iz Muskrona, a korak ispred je Ivan Santini upravo iz Kortrajka.

Srpski napadač je bio strelac i prošle nedelje u Ligi Evrope, ali je Anderleht pretrpeo poraz od Dinama u Moskvi (1:3) i ispao je iz takmičenja.

Anderleht je na drugom mestu tabele belgijskog prvenstva posle 28 kola sa bodom manje od lidera Klub Briža.