(VIDEO) Neviđena glupost kineskog golmana o kojoj bruji ceo svet

A samo je otišao da pije vodu pored stative

Golman kineskog prvoligaša otišao je da pije vodu pored stative, a rivali su stigli do izjednačenja

PEKING - Golman kineskog prvoligaša Čongkving Lifan Weijie Sui napravio je neviđenu glupost na meču 11. kola kineske Superlige protiv Liaoninga.Gostujući Čongkving je poveo u 36. minutu golom Liu Jua, a Lifan je bio blizu pobede da se nije dogodila neverovatna greška golmana.U 84. minutu dosuđen je slobodan udarac za Liaoning, a Sui umesto da organizuje odbranu i namesti živi zid otišao je da pije vodu pored gola. Domaći fudbaleri su na brzinu izveli slododan udarac, a Ding Haifeng je smestio loptu u praznu mrežu.Kada se Sui vratio na gol video je loptu u mreži i radost fudbalera Liaoninga. Utakmica je na kraju završena 1:1.