(VIDEO) OPET SKANDAL U PREMIJER LIGI: Sudija isključio pogrešnog fudbalera!

Treći put za godinu dana

Nil Svarbrik pokazao crveni karton Geretu Mekauliju iako je prekršaj napravio Kreg Doson

Novi sudijski skandal u engleskoj Premijer ligi. Arbitar meča Mančester siti - VBA, Nil Svarbrik, pokazao je crveni karton pogrešnom igraču!

Defanzivac gostiju na Etihadu Kreg Doson kao poslednji igrač odbrane već u drugom minutu faulirao je napadača "građana" Vilfreda Bonija. Međutim, Svarbrik je iz džepa izvadio crveni karton i pokazao ga drugom igraču Vest Bromvič Albiona, Geretu Mekauliju.

To je već treći put za poslednjih godinu dana da sudije u Premijer ligi prave istu grešku. Tako je Aleks Okslejd-Čembrlen "preuzeo" krivicu saigrača iz Arsenala Kirana Gibsa, a pre manje od mesec dana na utakmici protiv Mančester junajteda na tušranje je pre vremena otišao fudbaler Sanderlenda Ves Braun iako je tim putem trebalo da krene Džon O'Šej.

Inače, Mančester siti je ubedljivo pobedio Vest Bromvič Albion sa 3:0 (2:0) u prvoj utakmici 30. kola Premijer lige.

Strelci za ekipu Manuela Pelegrinija bili su Vilfrid Boni u 27, Fernando u 40. i David Silva u 77. minutu.

Siti je ovom pobedom prišao vodećem Čelsiju na tri boda zaostatka, ali uz dve utakmice više.

VBA se nalazi na 13. mestu sa 33 boda, osam više od Barnlija i mesta koje vodi u Čempionšip.