(VIDEO) OPET SPEKTAKL U LEVERKUZENU: Na poluvremenu bilo 0:0, na kraju 4:3 za Bajer protiv Štutgarta

Bajern zabeležio 1.000 pobedu

Pre samo nekoliko dan Bajer sa Romom u Ligi šampiona igrao 4:4, a danas prestigao 0:2 i 1:3

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena odigrali su još jedan spektakularni meč na svom terenu, pošto su danas u 10. kolu Bundeslige pobedili Štutgart sa 4:3, iako je na poluvremenu bilo 0:0, a domaći tim je gubio 0:2 i 1:3.

Bajer je tokom nedelje odigrao 4:4 sa Romom u Ligi šampiona u meču u kome je vodio 2:0 i gubio 4:2.

Publika u Leverkuzenu mogla je danas da vidi četiri gola za samo 10 minuta. Bajer je gubio 2:0 posle golova Martina Harnika u 50. i Danijela Didavija u 54. minutu. Karim Belarabi je smanjio na 1:2, da bi Lukas Rup u 60. doneo Štutgartu 3:1. Bajer je, međutim, izjednačio za samo dva minuta. Prvo je Belarabi asistirao Sebastijanu Benišu, koji je iz blizine smanjio prednost u 70. minutu, da bi odmah u sledećem napadu Ćićarito iz blizine dao još jedan gol za 3:3. Potpuni preokret Bajeru doneo je Admir Mehmedi u 89. minutu. Leverkuzen je ostao na petom mestu i sada ima 17 bodova, jedan manje od Volfsburga, koji je danas u gostima pobedio Darmštat 1:0.

Bajern je zabeležio svoju 1.000. pobedu u Bundesligi, a postao je i prvi tim koji je pobedio u prvih 10 kola elitnog nemačkog takmičenja. Bajern je danas pobedio Keln sa 4:0, a jedan od strelaca bio je Robert Levandovski, kome je to bio 13. gol u prvih 10 kola. Poljski reprezentativac priključio se tako Gerdu Mileru i Kristijanu Mileru, jedinim igračima koji su pre njega postigli po 13 golva u prvih 10 kola. Bajern je osnovan 1900. godine i najtrofejniji je klub u Nemačkoj sa 24 titule prvaka.

Bajern ima 10 bodova više od Borusije Dortmund, koja ima meč manje i sutra dočekuje Augsburg.

Ajntraht je u gostima pobedio Hanover sa 2:1 i tako se odaljio od opasne zone. Verder je u gostima pobedio Majnc sa 3:1 i pretekao Hanover na tabeli.

Sutra igraju Dortmund-Augsburg i Borusija Menhengladbah-Šalke.

Rezultati i strelci 10. kola: Majnc - Verder 1:3 (Muto 90. - Uja 39, 44, Bartels 45+3) Bajer Leverkuzen - Štutgart 4:3 (Belarabi 53, Beniš 70, Ernandez 71, Mehmedi 89. - Harnik 50, Didavi 54, Rup 60) Bajern Minhen - Keln 4:0 (Roben 35, Vidal 40, Levandovski 63, Miler 77. penal) Hanover - Ajntraht Frankfurt 1:2 (Klaus 51. - Stendera 57, 66) Darmštat - Volfsburg 0:1 (Kaliđuri 78) Ingolštat - Herta 0:1 (Vajser 10). (18.30) Juče: Hofenhajm - Hamburger 0:1 (Lasoga 88)Sutra: Borusija Dortmund - Augsburg (15.30) Borusija Menhengladbah - Šalke (18.30)

Tabela: Bajern Minhen 30 bodova, Borusija Dortmund 20, Šalke 19, Volfsburg 18, Bajer Leverkuzen, Herta 17, Keln, Ingolštat i Hamburg po 14...