(VIDEO) PARTIZANOVO OSVAJANJE HRVATSKE: Na današnji dan pre 16 godina crno-beli rasturili Rijeku

Duel na Kantridi

Srpski tim sa rana dva pogotka utišao domaće navijače i potom rutinski priveo meč kraju

Pre tačno 16 godina, 4. avgusta 1999. godine fudbaleri Partizana gostovali su hrvatskoj Rijeci u meču kvalifikacija za Ligu šampiona.

Partizan je otputovao u Hrvatsku sa prednošću 3:1 iz prvog meča i dodatnim pritiskom, kako zbog gostovanja u Hrvatskoj u godinama koje su još uvek podsećale na tek završeni rat, tako i zbog poraza od Kroacije godinu dana ranije (0:5) u Zagrebu.

Crno-bele je dočekala prepuna Kantrida sa očekivanjima da se može ponoviti Maksimirski scenario.

Međutim, predvođeni trenerom Miodragom Ješićem Beograđani nisu ostavili ni promil šanse domaćem timu.

Mateja Kežman je već posle sedam minuta igre doneo Partizanu vođstvo, da bi Vladimir Ivić u 18. minutu duplirao vođstvo. Bio je definitivno znak da će crno-beli proći u narednu rundu, a tačku na ovaj dvomeč stavio je Mateja Kežman u 82. minutu.