(VIDEO) PREOKRET NA ĐURĐEVDAN: Crvena zvezda za šest minuta dala dva gola za pobedu protiv Partizana

Na današnji dan pre 20 godina

Crno-beli su na "Marakani" poveli u 71. minutu, ali su domaćini u 79. i 85. postigli golove za trijumf i titulu

Na današnji dan pre 20 godina odigran je jubilarni, 100. "večiti derbi". Fudbaleri Crvene zvezde su kao domaćini posle preokreta savladali Partizan - 2:1. Ta pobeda je crveno-belima značila i osvajanje titule.

Na Đurđevdan 1995. godine tribine "Marakane" bile su krcate.

Kada je Partizan u 71. poveo preko Nenada Bjekovića Juniora navijači crno-belih ponadali su se da će njihovi ljubimci trijumfovati u komšiluku prvi put posle 18 godina. Međutim, crveno-beli su mislili drugačije. Već u 79. minutu Darko Kovačević je izjednačio iz penala, a trijumf domaćinu doneo je Mitko Stojkovski u 85. minutu posle loše reakcije golmana Gorana Pandurovića.

Crvena zvezda je posle te pobede već mogla da prišije jubilarnu 20. zvezdicu.

CRVENA ZVEZDA: Milojević, Stefanović, Đorović, Radmanović, Stojkovski, Bajčetić, Adžić (Živković), Krupniković, Kovačević, Petković (Perović), Sakić. Trener: Ljupko Petrović.

PARTIZAN: Pandurović, Mirković, Saveljić, Nađ, Bolić, Đurić, Tešović, Ćurčić (Trenevski), Bjeković, Ćirić, Milošević. Trener: Ljubiša Tumbaković.