(VIDEO) PRVA POBEDA PARTIZANA U POLJSKOJ: Raspucavanje crno-belih protiv Pogona, bomba Marjanovića

Trojka protiv trećeligaša

Fudbaleri Partizana zabeležili su ubedljivu pobedu 3:0 (1:0) u drugoj pripremnoj utakmici u Poljskoj protiv domaćeg Pogon Lebroka.

Crno-beli se nalaze na pripremama u Poljskoj gde su danas savladali lokalnog trećeligaša. Nejakog rivala načeo je Miroslav Radović u 43. minutu iz penala, pošto je prethodno igrač Pogona igrao rukom u svom šesnaestercu. Na 2:0 povisio je Valeri Božinov već u 47. minutu. Petar Đuričković je šutirao, golman Pogona kratko odbio loptu, a Bugarin je ubacio u mrežu.

U 63. minutu viđen je najlepši potez, a načinio ga je Saša Marjanović. Novjalija iz niškog Radničkog uhvatio je nedobranjiv voleja sa 18 metara!

Meč je odigran na terenu hotela "Mistral sport".

Izlišno je govoriti da su izabranici trenera Ivana Tomića dominirali sve vreme meča i da se samo postvaljalo pitanje koliko će puta smestiti loptu u mrežu nedosraslog rivala.

Tomić je u prvom poluvremenu izveo sledeći sastav: Šaranov - Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac - Everton, Brašanac - Janković, Radović, Mihajlović - Đurđić.

U drugih 45 minuta igrala su sledeća jedanaestorica: Jovičić - Bandalovski, Balažic, Jevtović, Miletić - Radin, Marjanović, Saša Ilić - Đuričković, Golubović - Božinov.

U prvoj test utakmici u Poljskoj Partizan je poražen od kiparskog APOEL-a.

Crno-belima slede dva meča 2. jula, protiv Lehije Gdanjsk i Druteks Bitovije, a 6. jula i sa rumunskim Vitorulom.