(VIDEO) SPEKTAKULARNO POLUVREME: Nejc Pečnik i Dijego Forlan čine čuda u Japanu

Osam golova za 38 minuta

Vatrometu golova na utakmici drugoligaša Džef junajteda i Serezo Osake Slovenac i Urugvajac doprineli sa po dva pogotka

U japanskoj drugoj ligi danas je odigrana spektakularna utakmica između Džef junajteda i Serezo Osake, koja je završena rezultatom 4:4, iako u prvom poluvremenu nije bilo golova.

Osam golova "palo" je između 53. i 91. minuta. Dakle, za 38 minuta. Dvostruki strelci bili su bivši fudbaler Crvene zvezde Nejc Pečnik i legendarni Urugvajac Dijego Forlan.

Upravo je Slovenac "zapalio vatromet" pogocima u 53. i 59. minutu za vođstvo Džef junajteda od 2:0. Forlan je prepolovio prednost domaćina u 70. minutu, a u 75. je nekadašnji igrač Štutgarta i nemački reprezentativac Kakau izjednačio - 2:2. U 80. minutu došlo je do potpunog preokreta - 2:3. Strelac je ponovo bio nekadašnji napadač Mančester junajteda, Viljareala, madridskog Atletika i Intera, Dijego Forlan. Usledila su zatim dva gola Džefa za novi preokret i to u 82. i 83. muinutu, mrežu su tresli kapiten Paulinjo i Onaivu. Ipak, da na kraju plen bude podeljen pobrinuo se Jamašita u 91.

Džef junajted je drugi na tabeli sa 11 bodova posle pet kola, dok je Serezo Osaka na petom mestu sa devet bodova.