(VIDEO) UHVAĆEN HULIGAN: Uhapšen navijač Crne Gore koji je pogodio ruskog golmana bakljom

Policija reagovala

Vođe navijača Crne Gore se u svlačionici izvinili ruskim fudbalerima

Fudbalska utakmica između Crne Gore i Rusije, koja se na stadionu pod Goricom igrala u okviru kvalfikacija za EURO 2016. godine u Francuskoj, bila je prekinuta u prvom minutu pošto je ruski golman Igor Akinfejev pogođen bakljom u glavu.

On je potom u svesnom stanju prevezen u bolnicu, a meč je posle 35 minuta pauze nastavljen.

Kako javljaju ruski mediji napadač na ruskog golmana, je uhapšen, a vođe navijača Crne Gore se najpre sa razglasa, a potom i lično u svlačionici izvinio ruskim fudbalerima za nerede na stadionu. Utakmica je ipak prekinuta u 67. minutu pri rezultatu 0:0.

Dva sata pre početka utakmice je došlo do incidenata na Trgu republike u Podgorici gde su se okupili navijači gostujućeg tima.

Na Trgu se skupilo pedesetak pristalica ruskog tima koji su skandirali ”Rusi i Srbi, braća zauvek”, a u planu je bilo i da se zapali zastava SAD. U tome ih je sprečila crnogorska policija čije mere bezbednosti su podignute na najviši nivo.