(VIDEO) ZVEZDINA DVOJKA NOVOM PAZARU: Crveno-beli pobedom otvorili prolećni deo prvenstva

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu Novi Pazar sa 2:0, u utakmici 22. kola Super lige Srbije.

Golove su postigli Srđan Plavšić u 40. i Marko Petković u 81. minutu.Zvezda je ostvarila 18. prvenstvenu pobedu i prva je na tabeli sa 57 bodova, devet više, ali i utakmicom više od Partizana, koji sutra igra protiv Rada. Novi Pazar je pretrpeo 16. prvenstvi poraz i poslednji je na tabeli sa 12 bodova.Zvezda, za koju su u startnoj postavi debitovali Abraham Frimpnong i Ričmond Boaći, je celo prvo poluvreme imala je inicijativu, uglavnom je pokušavala s šutevima s distance da dođe do gola, ali se golman Mladen Živković nekoliko puta istakao dobrim odbranama.Crveno-beli prvu pravu priliku imali su u 10 minutu. Kanga je centrirao s desne strane, a na prvoj stativi najviši u skoku bio je Džon Ruis, ali posle njegovog pokušaja glavom lopta je otišla malo pored desne stative gola Mladena Živkovića.Mičel Donald je u 21. minutu snažno šutirao sa oko 20 metara, ali pravo u golmana Živkovića, koji je uspeo samo da odbije loptu.Ofanzivna igra pred oko 15.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" donela je rezultat u 40. minutu. Plavšić je šutirao sa oko 25 metara desno iskosa, a lopta je odskočila ispred Živkovića, prevarila ga i ušla u gol.Crveno-beli su samo minut kasnije imali priliku da dupliraju prednost, međutim, pokušaj Ričmonda Boaćija sa oko pet metara uspeo je da odbrani Živković.Zvezda je i u drugom poluvremenu nastavila s ofanzivnom igrom, pokušavala je da probije odbranu Novog Pazara koji u potpunosti bio koncentrisan na odbranu svog gola.Domaćin je u 62. minutu umalo duplirao prednost, ali je Boaćijev pokušaj s ivice peterca iz teške pozicije zzavršio malo pored gola.Posle sjajne akcije u 72. minutu kojoj su učestvovali Donald, Plavšić i Dušan Anđelković, koji su izigrali celu odbranu Pazaraca, levi bek Zvezde šutirao je sa 10 metara, ali je njegov pokušaj završio malo preko gola.Crveno-beli obezbedili su pobedu u 81. minutu posle uigrane akcije nakon prekida. Nenad Milijaš izveo je slobodan udarac sa levog boka, a lopta je na drugoj stativi došla do Damijana Le Taleka koji ju je vratio u peterac, a tamo je najviši u skoku bio Marko Petković i prosledio je glavom u gol Novog Pazara.

Drugo poluvreme

90+1. minut - Kraj utakmice

87. minut - Dobar slobodnjak Milijaša Lopta je otišla u korner

81. minut - GOOOOOOL 2:0 PetkovićLopta je prošla kroz šenaesterac, a Petković je smestio u mrežu

80. minut - Bez uzbuđenjaZvezda rutinski odrađuje posao, Pazarci kako da nemaju previše aspiracija da napadaju

71. minut - Dobar pokušaj Anđelkovića Lopta još jednom ide iznad prečke

68. minut - Transparent Delija na Marakani

70. minut - Još jednom Ruiz Pokušaj Kostarikanca ide preko gola

62. minut - Boaći je imao priliku Napadač Zvezde je imao dobru priliku, ali na petercu nije uspeo da zahvati loptu

55. minut - Zvezda napada Izabranici trenera Božovića u nastavku meča nisu šutirali u okvir gola gostiju

46. minut - Počelo je drugo poluvremeSa centra su krenuli fudbaleri Zvezde

45+1 minut - Kraj prvog poluvremena

40. minut GOOOOOOOL 1:0 Plavšić!Fudbaler Crvene zvezde je šutirao, a veliku krivicu za gol snosi golman Živković, ispod kojeg je prošla lopta

38. minut - Donald ponov iz daljine Siguran je Živković

36. minut - Prodor Boaćija Napadač Zvezde je prevario Kneževića,ali je stigao Živković i zatvorio ugao

30. minut - Prvi pokušaj PazaracaŠutirao je Vusljanin, bez opasnosti po gol Zvezde

27. minut - Opet je probao Kanga Novi udarac iz daljine i odbrana Mladena Živkovića

24. minut - Nova šansa za Zvezdu Domaćin je sve konretniji, ali i dalje nema promene rezultata

21. minut - Bomba Donalda Prvi udarac u okvir gola samo se odbio od grudi golmana Živkovića

17. minut - Bakljada DelijaNa stadionu Rajko Mitić je 15.000 gledalaca

14. minut - Udarac Kange Zvezda ima inicijativu, praktično se igra na pola terena, ali osim šanse Ruiza, nije bilo uzbuđenja pred golom Pazaraca

10. minut - Ruiz je probao glavom Kanga je centrirao, ali Kostarikanac nije uspeo da pogodi gol

5. minut - Prvi udarac ka goluFrimpong nije bio precizan, lopta je otišla preko gola

3. minut - Prvi korner za ZvezduBez opasnosti po gol gostiju

1. minut - Počela je utakmica Početni udarac izveli su fudbaleri Novog Pazara

Prvo poluvreme

Sastavi

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Frimpong, Luković, Anđelković – Le Talek, Donald, Plavšić, Kanga, Ruiz – Boaći.Na klupi su: Supić, Pavkov, Milijaš, Milošević, Adžić, Sikimić, Poletanović.

NOVI PAZAR: Živković – Vasilić, Knežević, Ignjatović, Marić – M. Plavšić, Sinđić, Vusljanin, Tasić – Krstić, Marković.

Tok meča

Bez obzira na trenutne pozicije na tabeli, i činjenicu da je razlika u kvalitetu velika, ovi mečevi uvek privlače veliku pažnju publike.Crveno-beli su jesenji deo šampionata okončali na čelu tabele sa 54 osvojena boda, dok je ekipa Novog Pazara na mesto ''fenjeraša'' došla nakon serije loših rezultata i samo 12 osvojenih bodova. Prethodni susret ovi timovi su odigrali tokom aktuelne sezone u Novom Pazaru, a crveno-beli su tom prilikom slavili rezultatom 4:1 (2:0). Strelci za beogradski tim bili su Aleksandar Luković (penal), Petar Orlandić, Džon Ruiz i Dušan Anđelković. Ako posmatramo bilans prethodnih 12 međusobnih susreta crveno-beli su daleko uspešniji sa deset pobeda, uz po jedan poraz i remi. Pazarci do sada u Beogradu nisu uspevali da ’’otkinu bod’’ ekipi iz Ljutice Bogdana.