ZVEZDA NE PRAŠTA Crveno-beli nisu zaboravili odlazak Stojkovića u Partizan, evo šta su uradili VIDEO

Na današnji dan

Fudbaleri Crvene zvezde na današnji dan pre 11 godina pobedili su Romu na "Marakani" 3:1 u utakmici četvrtog kola Lige kupa UEFA.

Bila je to po svemu spektakularan meč, koga se navijači Zvezde rado sećaju.

"Delije" su napravile spektakularnu koreografiju, što je samo bio uvod u ono što je sledilo kasnije - jedna od najvećih pobeda crveno-belih u 21. veku.

Roma je povela preko Šabanija Nonde u 23. minutu, a Nikola Žigić je nedugo zatim izjednačio, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Trijumf Zvezdi u nastavku doneli su prelepim golovima Milan Purović i ponovo Žigić, koji je "bacio bombu" sa oko 35 metara i pogodio za delirijum na stadionu.

Do kraja je Roma imala šansu da se vrati u meč iz penala, ali je tadašnji golman Zvezde Vladimir Stojković osujetio Antonija Kasana u nameri da mrežu zatrese "panenkom".

Međutim, u Ljutice Bogdana 1 izgleda ni dan-danas ne mogu da oproste Stojkoviću što je kasnije zaigrao za Partizan, pa na pregledu meča u režiji zvaničnog Zvezdinog sajta nema tog odbranjenog penala.