(VIDEO) PARTIZAN OČAJAN NA EVROPSKOJ PREMIJERI: Crno-beli doživeli debakl protiv Albe u Berlinu na startu Evrokupa

PARNI VALJAK RAZMONTIRAN U DELOVE

Košarkaši Partizana doživeli su težak poraz od Albe u Berlinu u utakmici prvog kola Grupe C Evrokupa - 85:111.

Crno-beli su razočarali na evropskoj premijeri. Pretrpeli su katastrofu. Primili su čak 111 poena!

Alba - Partizan 85:111 (30:21, 27:18, 19:19, 35:27)

Trener Miroslav Nikolić je i u najavi rekao da mu je važniji predstojeći duel ABA lige sa Zadrom, a takav pristup su imali njegovi igrači na meču u "Mercedes benc areni".

Alba je od starta krenula agresivno i vešto koristila brojne greške košarkaša Partizana. Posle pet minuta igre prestao je da radi semafor u dvorani, pa je usledio prekid meča. Kada je nastavljen, Baterfild je vezao sedam poena, pa je u sedmom minutu bilo 21:12. I to je bio početak kraja "parnog valjka".

Prednost domaćina rasla je do "plus 20" sredinom druge deonice (46:26).

U trećoj deonoici Alba je malo usporila ritam, Partizan se pomalo razbudio, pa je borba bila ravnopravna. Međutim, u finišu utakmice domaći košarkaši su se razigrali i ponovo zatrpali Partizanov koš.

Večerašnji meč svi u Humskoj 1 pokušaće što pre da zaborave, pamtiće ga samo Aleksandar Aranitović, jer je dobio priliku da debituje za crno-bele.

Baterfild je bio najefikasniji na utakmici sa 24 poena, Sikma je dodao 19, Peno 15, Gifaj 14, Kliford 12...

Daleko najbolji kod Partizana bio je Vilijams-Gos sa 22 poena, Miler i Marinković su dodali po 15...

Partizan posle pomenutog meča sa Zadrom, sledeće srede dočekuje Lijetuvos Ritas u drugom kolu Evrokupa.

Četvrta četvrtina - 111:85:

39. minut - 108:79 - Alba se ne zaustavlja...

37. minut - 95:73 - Nastavlja se serija grešaka crno-belih.

36. minut - 88:73 - Grigonis i Pecarski razmenjuju trojke.

34. minut - 81:66 - Sad i Villijams-Gos precizan van linije 6,75.

34. minut - 81:63 - Sikma odmah uzvraća trojkom.

33. minut - 78:63 - Marinković daje "dva plus jedan".

Treća četvrtina - 76:58:

27. minut - 70:51 - Bez velikih promena u trećoj deonici. Alba rutinski održava prednost.

22. minut - 59:45 - Poenima Andrića Partizan se spušta na minus 14.

Druga četvrtina - 57:39:

18. minut - 50:34 - Još jedan pogodak Vilijams-Gosa van linije 6,75.

17. minut - 46:29 - Trojka Vilijams-Gosa.

16. minut - 46:26 - Mnogo greše crno-beli, pa domaćin bez problema pravi sve veću razliku. Sada Peno pogađa pod faulom, pa koristi dodatno slobodno bacanje.

14. minut - 39:23 - Raste prednost Albe, plus 16 je najveća do sada.

Prva četvrtina - 30:21:

9. minut - 27:21 - Aranitović u igri. To je debi mladog košarkaša za Partizan. Miler precizan sa linije penala, crno-beli prilaze na šest poena.

8. minut - 25:17 - Trojka Marinkovića.

7. minut - 23:14 - Prvi poeni Milera.

7. minut - 23:12 - Šnajder je imao tri bacanja i pogodio dva. Prvi put dvocifrena prednost.

7. minut - 21:12 - Baterfild vezuje sedam poena!

20:31 - Utakmica se konačno nastavlja...

Prekid traje već nekoliko minuta, igrači se sve vreme zagrevaju.

5. minut - Meč je prekinut pri rezultatu 14:10. Semafor u "Mercedes benc areni" ne radi.

4. minut - 12:8 - Posle četiri poena Vilijams-Gosa, isto toliko vezuje i Marinković.

3. minut - 10:4 - Druga trojka Albe, ovaj put Gifi.

2. minut - 7:4 - Vilijams-Gos ponovo poentira, ali Alba vezuje četiri poena.

2. minut - 3:2 - Prva trojka za domaćina, precizan je Vargas.

1. minut - 0:2 - Počelo je poenima Vilijams-Gosa.

Nikolić: Zadar nam je prioritet

"Znamo u kojoj fazi se nalazimo, pokušaćemo da odigramo što bolje. Priliku će dobiti mladi igrači, da ih razigramo, jer nam je ipak prioritet meč sa Zadrom u subotu. Sigurno je da se nećemo predati, borićemo se, moramo što više da popravimo odbranu", poručio je trener Partizana Miroslav Nikolić.

Peno u Albi

Za Albu igra mladi srpski plejmejker Stefan Peno, koji je u Berlin došao iz Barselone.

2 poraza, 1 pobeda ove sezone

Partizan je sezonu počeo sa dva poraza u ABA ligi, od MZT-a u Skoplju i Mornara u Baru, a onda je u prvom meču u Beogradu zabeležio i prvu pobedu, savladao je FMP.