DRAMA U MILANU: Fener do prve pobede posle produžetaka, Real deklasirao CSKA

EVROLIGA

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su večeras nakon produžetka Armani u Milanu sa 92:86 (23:21, 14:17, 27:16, 16:26, 12:6) u drugom kolu Evrolige.

U ekipi Fenerbahčea istakli su se Kostas Slukas sa 17, Luiđi Datome i Bredli Vonamejker sa 16 poena, dok je Nikolo Meli dodao 15. Kod domaćih najefikasniji su bili Dairis Bertans i Amat Mbaje sa po 16 poena, dok su Vladimir Micov i Džordan Teodor dodali po 15.

Fenerbahče je u poslednji minut utakmice ušao sa pet poena prednosti, ali je ekipa Amanija smanjila zaostatak pogotkom Džordana Teodora za dva poena. Nakon toga, Vladimir Micov je bio precizan pri šutu za tri poena i tako odveo svoju ekipu u produžetke. U nastavku je Fenerbahče bio precizniji, a istakao se Vonamejker koji je postigao šest poena u nadoknadi vremena i doneo pobedu svom timu.

Košarkašima Fenerbahčea je ovo prva pobeda ove sezone u Evroligi, dok je Armani zabeležio drugi poraz.

U narednom kolu Fenerbahče dočekuje Efes, dok ekipa Armani gostuje Real Madridu.

Košarkaši Real Madrida pobedili su na svom terenu CSKA iz Moskve sa 82:69 (20:15, 25:18, 11:20, 26:16) Kod domaćih istakli su se Entoni Rendolf sa 16 i Luka Dončić sa 14 poena. U ekipi CSKA najefikasniji je bio Vil Klibern sa 15 poena, dok je Kori Higins dodao 11.

Real Madrid je trenutno prvi na tabeli sa dve pobede, dok je CSKA na devetom mestu sa jednom pobedom i jednim porazom.

U naredom kolu CSKA dočekuje Panatinaikos, dok Real Madrid na svom terenu igra protiv Armanija.

(Beta, Foto: euroleague.net)