SENZACIJA PARTIZANA U ŠPANIJI: Crno-beli srušili Bilbao za evropski prvenac!

Evrokup

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu pobedu u Evrokupu, pošto su na gostovanju savladali Bilbao sa 96:92 (21:26, 21:23, 24:19, 30:24) u trećem kolu Grupe C.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 27 poena, dok je Novica Veličković dodao 19, a Patrik Miler ubacio je 13.

U ekipi Bilbaa istakao se Aksel Ervel sa 21 poen, dok je Dejan Todorović postigao 17. Partizanu je ovo prva pobeda u ovosezonskom izdanju Evrokupa, dok je Bilbao pretrpeo drugi poraz.

Utakmica u Španiji donela je dosta uzbudjenja, Bilbao je tokom većeg dela prve četvrtine bio u vodjstvu, da bi Partizan i pored zaostatka od pet poena nakon prvih 10 minuta, stigao do preokreta i vodjstva od 35:32.

Usledila je serija Bilbaa od 15:2 kojom su došli do vodjstva od 47:37, da bi crno-beli poenima Gosa u završinici na pauzu otišli sa sedam poena zaostatka.

Crno-beli su u trećoj četvrtini odigrali jako dobru odbranu, a proradio je i šut, pogadjali su Vanja Marinković, Marko Čakarević i Veličković, pa su u pojedinim trenucima i vodili, da bi posle 30 mintua gubili sa 66:68.

Veličković i Gos su dobrom igrom u napadu povukli Partizan ka pobedi, da bi u poslednjih 30 sekundi došli do pet poena prednosti. U penal završnici bolje su se snašli izabranici Miroslava Nikolića i na kraju zasluženo pobedili.

BILBAO - PARTIZAN 68:66 (26:21, 23:21, 19:24)

Dvorana: "Bilbao arena".Sudije: Petros Papapetrou, Moric Riter, Rai Perandi.

BILBAO: Fišer 5, Tabu 3, Mendia, Hamnok 7, Redivo 13, Mumbru 10, Evel 21 Kempton, Tomas 12, Todorović17, Vučetić, Glednes 4.

PARTIZAN: Miler 13, Vilijams-Gos 27, Aranitović 7, Marinković 10, Veličković 19, Tomić 4, Pecarski 4, Gavrilović 2, Andrić 2, Čakarević 6, Stevanović, Šalić 2.

Četvrta četvrtina

40. minut 92:96 - Kraj meča

40. minut 92:96 - Pogodio je Vanja Marinković

40. minut 92:94 - Trojka Ervela

40. minut 89:94 - Vilijams - Gos, osam sekundi je do kraja

40. minut 87:92 - Miler je pogodio oba bacanja

40. minut 87:90 - Laki poeni Španaca

39. minut 85:89 - Andrić pogađa uz faul! Ubacio je i dodatno

38. minut 85:86 - Čakarević je promašio otvorenu trojku, a onda je posle promašaja Todorovića Andrić u skoku pod košem napravio faul

37. minut 82:86 - Miler pogađa zicer

35.minut 78:80 - Vilijams-Gos je ubacio 23 poena

32. minut 68:73 - Partizan je u seriji od 5:0. Gosti ubrzavaju igru kad god jre to moguće i tako prave mnogo prtoblema španskom timu

Treća četvrtina 68:66

30. minut 68:66 - Bilbao je promašio u kontri a Čakarević je na suprotnoj strani pogodio trojku

28. minut 61:63 - Prava klackalica u ovom delu meča. Odlična Partiza Veličkovića

26. minut 54:56 - Igra se veoma brzo na obe strane

25. minut 51:52 - Prva trojka Aranitovića u sezoni

23. minut 49:49 - Partizan je postigao prvih sedam poena u nastavku. Ubacili su Veličković 4 i Vanja Marinković tri

Druga četvrtina - 49:42:

20. minut - 49:42 - Vilijams-Gos smanjuje, domaćin traži tajm-aut na deset sekundi pre kraja prvog poluvremena i ne koristi poslednji napad.

19. minut - 46:37 - Ervel i Čakarević dobijaju po tehničku grešku.

19. minut - 44:37 - Tomić prekida seriju domaćina od 12:0.

18. minut - 44:35 - Četvrta vezana trojka! Ponovo Todorović!

18. minut - 41:35 - Ne pomaže ni tajm-aut, nastavlja se serija Bilbaa, treća trojka u nizu, sada je precizan Todorović.

17. minut - 38:35 - Druga vezana trojka domaćina, ovaj put Tomas. Muta Nikolić traži tajm-aut.

16. minut - 35:35 - Trojka Fišera.

15. minut - 32:35 - Miler uvećava prednost Partizana, koji je u seriji 14:6.

13. minut - 32:33 - Miler za vođstvo crno-belih!

11. minut - 26:26 - Partizan stiže do izjednačenja sa pet vezanih poena Vilijams-Gosa.

Prva četvrtina - 26:21

7. minut - 21:18 - Koševima Pecarskog i Marinkovića crno-beli drže priključak.

6. minut - 19:13 - Bilbao na brzinu pravi prednost - alej up za Todorovića. pa trojka Tabua.

6. minut - 14:13 - Veličković je raspložen, Partizan prati domaćina.

5. minut - 12:11 - I Šalić se odlično snalazi pod košem.

4. minut - 10:9 - Ervel ubacuje trojku, na drugoj strani prodor Marinkovića i polaganje.

3. minut - 7:7 - Aranitović posle skoka u napadu poentira za izjednačenje.

2. minut - 4:5 - Prva trojka na utakmici - Veličković!

1. minut - 2:2 - Počelo je pogotkom Todorovića, odmah je uzvratio Vilijams-Gos.

1. minut - Utakmica je počela...

Izabranici trenera Nikolića su zabeležili dva poraza (od Albe u Berlinu 111:85 i od Lijetuvosa u Beogradu 91:80), ali su istovremeno vezali tri pobede u regionalnoj ligi.

"Kao i sve ekipe u našoj grupi, Bilbao ima iskusne i kvalitetne igrače protiv kojih će biti veoma teško da se igra. Ipak, biće to dobra škola za naše mlade igrače koji će i sutra dobiti šansu da steknu iskustvo i da pokažu napredak u odnosu na početak sezone. Samardo Semjuels će ostati u Boegradu gde će raditi po posebnom programu kako bi bio spreman za utakmicu protiv Cibone u Zagrebu. I bez njega, idemo u Bilbao da im pariramo našom mladošću i energijom koja mora biti na najvišem nivou od početka do kraja utakmice", istakao je Nikolić.

Španski predstavnik trenutno ima skor 1-1, pošto je nakon slavlja u Litvaniji protiv Ritasa (93:83) u drugom kolu na domaćem terenu izgubio od Limoža (91:98).