(KURIR TV) MOĆNA RUSKA ARMIJA PREGAZILA ZVEZDU U BEOGRADU: Novak gledao debakl crveno-belih protiv CSKA u Areni

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz od CSKA u "Areni" u utakmici sedmog kola Evrolige - 59:85 (10:22, 17:22, 7:21, 25:20).

Crveno-belima je to ukupno peti, a treći uzastopni neuspeh u Evroligi, dok su se "armejci" šestom pobedom učvrstili na vrhu tabele.

Pred 13.467 gledalaca, među kojima se našao i Novak Đoković, pitanje pobednika se nijednog trenutka nije postavljalo. Zvezda je uspela da izjednači na 2:2 u uvodu utakmice i od tada su gosti konstantno uvećavali vođstvo do maksimalnih "plus 33" na kraju treće deonice.

Samo je Tejlor Ročesti u prvoj četvrtini prkosio moćnom rivalu, ubacivši tada devet poena, ali je zatim i on stao. Na terenu je postojao samo jedan tim - CSKA.

"Armejci" su igrali snažno u odbrani u prve tri deonice u kojima su primili samo 34 poena, pa su se u poslednjoj opustili i dozvolili domaćinu da dobije taj deo igre i ublaži poraz.

Nando De Kolo je bio najefikasniji sa 16 poena, Kajl Hajns je dodao 13 poena i imao sedam skokova, Kori Higins je dao 12, Serhio Rodrigez 11...

Kod Zvezde je prednjačio Tejlor Ročesti sa 15 poena, a pored njega još je samo Džejms Feldin imao dvocifreni učinak - 12.

Zvezdu već u petak očekuje meč osmog kola sa Olimpijakosom u Pireju, dok CSKA dočekuje Fenerbahče.

Četvrta četvrtina - 59:85:

36. minut - 48:76 - CSKA ne dozvoljava da se razlika smanji.

32. minut - 40:65 - Crveno-beli serijom 6:0 smanjuju zaostatak.

Treća četvrtina - 34:65:

Đoković je u finišu ove deonice napustio dvoranu.

30. minut - 32:65 - Posle Higinsovih bacanja, sada je "plus 33" za goste.

28. minut - 32:63 - I Higins pogađa - razlika je 31.

27. minut - 32:61 - Rodrigez za novu najveću razliku - 29.

27. minut - 29:57 - Raste prednost ruske ekipe - plus 28!

25. minut - 29:53 - Prvi poeni Zvezde u drugom poluvremenu - Feldin.

24. minut - 27:53 - Trojka Kurbanova. "Armejci" su nemilosrdni. Serija gostiju u drugom poluvremenu je 9:0, a kada se proširi i na prvo - 13:0.

22. minut - 27:50 - Gosti nastavljaju da melju i u drugom poluvremenu.

Druga četvrtina - 27:44:

20. minut - 27:44 - Zakucavanje Hajnsa za najveću prednost gostiju.

19. minut - 25:40 - Čim se šanse propuste, sledi kazna, CSKA odlazi na 15 poena razlike.

18. minut - 25:36 - Imali su crveno-beli dva napada da se spuste na jednocifreni zaostatak, ali ih nisu realizovali.

18. minut - 25:35 - Klajburn promašuje oba bacanja, Radičević istrčava kontru, fauliran je, a zatim je dva puta precizan s penala. Serija domaćina 6:0.

17. minut - 23:35 - Posle Zvezdine serije 4:0, Itudis je tražio tajm-aut.

16. minut - 19:33 - Kešelj u igri! On se našao u timu umesto Davidovca, a trener Alimpijević mu je sada ukazao šansu.

KOŠKANJE NA TRIBINAMA!

Navijači Zvezde i CSKA su se pokoškali, domaće pristalice žele da skinu gostujući transparent.

14. minut - 17:33 - Trojka Rodrigeza.

13. minut - 15:28 - Ročesti ponovo precizan sa distance, njegovih devet poena.

Na tribinama je 13.467 gledalaca.

12. minut - 13:26 - Sa linije za slobodna bacanja Hingis pogađa samo jedno.

11. minut - 13:25 - GOSTI UZVRAĆAJU UDARAC! Serhio Rodirigez pogađa trojku uz zvuk sirene

11. minut - 13:22 - TROJKA! Pero Antić!

Prva četvrtina - 10:22:

10. minut - 10:22 - Trojka Voronceviča.

9. minut - 10:16 - Lesor u svom stilu! Brutalna blokada!

8. minut - 10:16 - Feldin je dobio blokadu na polaganju, ali je koš priznat.

7. minut - 8:14 - Lesor pogađa jedno slobodno bacanje i postaje prvi strelac u Zvezdi posle Ročestija.

4. minut - 7:8 - Trojka Ročestija! Amerikanac je dao svih sedam poena za Zvezdu.

2. minut - 2:4 - De Kolo poentira iz kontre.

1. minut - 2:2 - Meč je počeo pogocima Krubanova i Ročestija.

NOVAK STIGAO U ARENU!

Dobio je velike ovacije sa tribina, a onda se smestio pored oca Srđana i kolege Filipa Krajinovića.

Jovanović: Za nas novajlije ovo je jedinstveno iskustvo

"Za svakog od nas ko se nije susreo s Evroligom, i ko je došao u Zvezdu tokom leta, pune tribine i onakva podrška koju doživite jedinstveno su iskustvo. Kako da se ne boriš i ne izgaraš u takvom ambijentu? A kada dajemo 100 posto naših mogućnosti, onda možemo da se nadamo pobedi", jasan je Nikola Jovanović.

CSKA već pao u Areni

Crvena zvezda je prošle sezone upravo u "Areni" savladala CSKA u Beogradu 78:67, a onda je od istog rivala poražena u Moskvi - 80:102.

U sezoni 2015/16 te dve ekipe su se srele u četvrtfinalu Evrolige, a "armejci" su pobedili u seriji 3:0.

Lesor: Neophodna podrška navijača

"Pred nama je velika utakmica. CSKA je izuzetna ekipa, a da bismo došli u situaciju da se ravnopravno borimo s ovakvim timom, podrška navijača je neophodna. Videli smo protiv Barselone i Makabija, pa i Bamberga, koliko su nam važne Delije. Zato se nadam da će doći u velikom broju i podržati nas", istakao je Matijas Lesor.

Na "armiju" sa Novakom

Najbolji srpski teniser Novak Đoković iskoristiće boravak u Beogradu da dođe u "Arenu" i podrži crveno-bele košarkaše.

Ovo nije prvi put da Novak dolazi na Zvezdine košarkaške emečeve. I ranije je uživo posmatrao kako evropske mečeve protiv Uniksa ili Cedevite, tako i večiti derbi, koji je posmatrao u društvu saigrača u Dejvis kup timu Srbije Viktora Troickog.