NI DONČIĆ NE POMAŽE: Preokret Panatinaikosa za pobedu nad Realom

Evroliga

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su večeras na svom terenu Real Madrid sa 82:80 (23:28, 17:26, 24:15, 18:11) u utakmici devetog kola Evrolige.

Grčki tim je četvrti na tabeli sa šest pobeda i tri poraza, dok je Real sada peti sa jednim porazom više.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kej Si Rivers sa 20 poena, Džejm Gist je dodao 15, a Nik Kalates tri poena manje. U redovima Reala istakao se Luka Dončić sa 17 postignutih poena.

Real je bolje počeo utakmicu, na poluvremenu je imao 14 poena prednosti, ali je Panatinaikos u nastavku uspeo da preokrene rezultat i slavi.

Panatinaikos je smanjivao prednost Reala i na kraju se bolje snašao u neizvesnoj završnici. Odlučujuće poene na meču postigao je Gist sa linije za slobodna bacanja 15 sekundi pre kraja. Real je imao poslednji napad i šansu za trijumf, ali ga nije iskoristio.

Grčki tim u narednom kolu dočekuje Malagu, a Real na svom terenu igra protiv Crvene zvezde.