CSKA DO POBEDE U POSLEDNJOJ SEKUNDI: Teodosić opet brilijantan, Bambergu dao 31 poen

Srpski kapten ne posustaje

Košarkaši moskovskog CSKA pobedili su večeras u gostima ekipu Bamberga sa 90:88 (17:16, 24:14, 20:28, 22:21) u desetom kolu Evrolige.

Ruski tim sada ima skor od devet pobeda i jednog poraza, dok je nemački klub ostao na samo dva trijumfa.

CSKA je do pobede stigao poenima Vitalija Fridzona u poslednjim momentima utakmice. Prethodno je napad za pobedu pokušao da završi Teodosić, ali je izblokiran. Ruskom timu je, potom, do kraja ostalo 1,7 sekundi, Teodosić je izveo aut i pronašao samog Fridzona koji je pogodio za pobedu uz zvuk sirene.

Teodisić je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 31 poenom, a uz to je upisao i osam asistencija.

Kapiten reprezentacije Srbije probio je granicu od 2.500 poena u Evroligi!

"Na kraju smo imali više sreće... U trećoj četvrtini imali smo 19 poena prednosti a onda smo ispustili vođstvo za samo tri minuta. Ne možemo da igramo kao što smo to uradili u trećem kvartalu jer je to moglo da nas košta pobede", izjavio je Teodosić.

Jedini sa dvocifrenim učinkom pored Teodosića bio je Andrej Voroncevič koji je meč završio sa 15 poena.

U ekipi Bamberga najbolji je bio Nikolo Meli sa 26 poena.

CSKA u narednom kolu gostuje Armaniju, dok Bamberg ide u goste Makabiju.

Košarkaši Efesa slavili su večeras protiv Makabija u gostima sa 86:77.Tursku ekipu je do pete pobede u Evroligi vodio Derik Braun sa 22 poena, dok su u poraženom timu najefikasniji bili Maik Cirbes i Devin Smit sa po 13 poena.Makabi ima skor od pet pobeda i pet poraza.