KORAK BLIŽE TITULI: Igrutinović poveo u finalu slovačkog plej-ofa

Odlična partija srpskog košarkaša

Finalna serija se nastavlja u sredu, a tada će domaćin biti Komarno

Košarkaši Komarna pobedili su Prijevidžu sa 89:77 i poveli u finalnoj seriji slovačkog prvenstva, a odličnu partiju ponovo je prikazao Luka Igrutinović.Ekipa Komarna napravila je brejk na startu serije zahvaljujući sjajnoj igri tokom gotovo cele utakmice, ali su ključnu prednost gosti ostvarili u drugom periodu, koji su dobili sa 30:18. Do tada je vođena izjednačena bitka, da bi u drugom poluvremenu Igrutinović i saigrači bez problema održavali vođstvo.Igrutinović, najkorisniji igrač regularnog dela šampionata, u prvom meču finala je odigrao 35 minuta i za to vreme upisao 13 poena, šest skokova i tri asistencije. Uz njega se istakao Vili Benister sa 20 poena i 11 asistencija.U redovima Prijevidže, koja je na kraju ligaškog dela bila prvoplasirana, istakao se Igor Marić sa 20 poena, pet skokova i četiri asistencije. Mihal Batka je dodao 18 poena i osam skokova, a Marko Batina dva poena manje.