(VIDEO) MEGA ZGAZILA PARTIZAN: Crno-beli doživeli drugi poraz u ABA ligi

ABA liga

Prva pobeda izabranika Dejana Milojevića u novoj sezoni

SREMSKA MITROVICA - Košarkaši Mega Leksa pobedili su u srpskom derbiju ekipu Partizana rezultatom 76:59 (18:11, 18:19, 17:18, 23:11) , u okviru drugog kola regionalne ABA lige.

Najzaslužniji za prvi trijumf ekipe trenera Milojevića u novoj sezoni bio je Timote Luvavu sa 27 postignutih poena (6/9 za tri). Sjajnu partiju pružio je iskusni Predrag Samardžiski koji je imao dabl-dabl učinak na ovom meču 12 poena i 10 skokova, a dvocifren učinak imao je i Ognjen Jaramaz (13p).

U poraženom timu istakli su se kapiten Vanja Marinković i Adin Vrabac sa po 13 postignutih poena.

Desetkovana Mega je boljom i kompaktnijom igrom zasluženo došla do uspeha. Partizan je posle početne prednosti rivala nastojao da duel uvede u neizvesnu završnicu, ali je domaćin odlično zaigrao u poslednjoj deonici i na kraju ubedljivo slavio.

Priliku za prvi trijumf crno-beli će imati u utorak od 21 čas pred svojim navijačima protiv MZT Skoplja. Mega dan kasnije gostuje ekipi Budućnosti u Podgorici.

MILOJEVIĆ: Nadam se da ćemo ući u trijumfalni niz"U najavi utakmice sam već rekao da smo imali dosta problema sa povredama. Međutim, igrači koji su igrali danas su izneli sav teret. Znao sam da je način da se dobije ova utakmica jaka odbrana, tako je i bilo, a Partizan je postigao samo 59 poena. Kada ekipa ima 20 skokova više to dovoljno govori o zalaganju. Ovo je naša prva pobeda ove sezone i nadam se da ćemo ući u trijumfalni niz. Činjenica je da nam predstoji teško gostovanje ekipi Budućnosti u Podgorici, ali ja verujem da moja ekipa može da pobedi svakog rivala", rekao je Milojević.

BOŽIĆ: Nismo bili na visini zadatkaTrener Partizana Petar Božić rekao je da su nedovoljna agresivnost i loš skok uzroci večerašnjeg poraza"Mega je pred ovaj meč stvarno imala mnogo problema sa povredama i ja zaista želim da se ti momci što pre oporave i da ih u nastavku sezone momoiđu povrede. Međutim, očigledno je da ih je to skupilo, igrali su više timski. Dobro su počeli meč, šut za tri poena ih je dobro služio. Odnos u skokovima govori o energiji koja je bila na njihovoj strani i ja im čestitam na pobedi", rekao je Božić

Tok meča:

Zaslužena pobeda Mega Leksa (76:59)!

IV četvrtina

10. minut - Kraj utakmice.

10. minut - Ognjen Jaramaz pogađa za konačnih 76:59.

9. minut - Raste prednost Mege (69:57)

7. minut - Nastavlja se agonija Partizana. Luvavu pogađa šestu trojku za velikih 11 poena prednosti Mege!

6. minut - Partizan je posle tajm-auta stao u zonsku odbranu.

5. minut - Trener Partizana Petar Božić je tražio tajm-aut. Serija Mege (8:0).

5. minut - Probudila se Mega posle tajm-auta. Domaćin zahvaljujući sjajnom Luvavuu dolazi do +8 (61:53)

2. minut - Nastavlja se serija Partizana. Poenima kapitena Marinkovića Partizan posle dužeg vremena dolazi do izjednačenja i Milojević je primoran da zatraži tajm aut.

III četvrtina

10. minut - Cvetković pogađa trojku u finišu treće četvrtine smanjuje zaostatak 53:48.

9. minut - Mega čuva prednost

8. minut - Partizan ima puno problema sa ofanzivnim skokom domaćina.

6. minut - Mega serijom 8:2 dolazi do +9 (46:37)

4. minut - Trojkom Nikolića i poenima Samardžijskog Mega ponovo beži crno-belima 43:35.

3. minut - Trojka Čedomira Vitkovca. Partizan na -3 (38:35)

1. minut - Kosta Perović smanjuje prednost domaćina 36:32

Mega posle prvih 20 minuta igre vodi protiv Partizana (36:30). Najefikasniji u domaćem timu bio je Luvavu sa 13 postignutih poena, a kod crno-beli posebno se istakao kapiten Vanja Marinković sa 10 ubačenih poena.

II četvrtina

10. minut - Kraj druge četvrtine.

10. minut - Cvetković sa zvukom sirene pogađa trojku za crno-bele i smanjuje prednost Mege (36:30)

10. minut - Veljković polovičan sa linije slobodnih bacanja 36:27.

10. minut - Nezaustavljivi Luvavu sa linije penala donosi Megi +8 (35:27)

7. minut - Centar Partizana Kosta Perović sa linije slobodnih bacanja smanjuje zaostatak svog tima 31:27

6. minut - Kosta Perović prvi put pogađa iz igre 29:23.

5. minut - Domaćin čuva prednost. Janković pogađa za 29:21.

3. minut - Sjajni Luvavu pogađa novu trojku za 25:18 u korist Mege.

2. minut - Nastavlja se serija Partizana! Poenima Vrabca i Marinkovića crno-beli prvi put na meču dolaze do izjednačenja 18:18.

1. minut - Trojka Andrije Milutinovića na startu druge deonice, topi se prednost Mege (18:14)

Navijači Partizana (Foto: ABA)

I četvrtina

10. minut - Kraj prve četvrtine. Mega posle prvih deset minuta igre ima +7

10. minut - Prva trojka za Partizan. Kapiten Vanja Marinković smanjio zaostatak svog tima 16:11.

9. minut - Mega nema rešenja u napadu. Četiri minuta izabranici trenera Milojevića nisu postigli koš.

7. minut - Nešto bolja odbrana Partizana u nastvku prve deonice, posle poena Magdevskog sa linije penala crno-beli smanjuju pednost domaćina 16:6.

4. minut - Nova serija raspoloženog domaćina. Nova trojka i fenomenalno zakucavanje nazaustavljivog Luvavua za veliku prednost Mege 16:2.

3. minut - Đumić je prekinuo seriju Mege i postigao prve poene za crno-bele.

2. minut - Odličan početak Mege. Izabranici Dejana Milojevića su otvorili utakmicu serijom 9:0. Tri trojke iz tri pokušaja pogodili su košarkaši Mege i tako primorali trenera crno-belih da zatraži tajm-aut.

1. minut - Utakmica je počela