KONSTANTIN NAMUČIO PARTIZAN: Crno-beli uz dosta poteškoća slavili u Nišu

Košarkaška Superliga

Odigran je meč prvog kola košarkaške Superlige u niškom Čairu

Košarkaši Partizana u odbranu titule šampiona Srbije krenuli su na teži način od očekivanog. Crno-beli su uz dosta poteškoća savladali Konstantin u Nišu rezultatom 87:74 (16:18, 22:18, 18:11, 31:27) u utakmici 1. kola Superlige Srbije.

Konstantin je bio ravnopravan rival tokom većeg dela meča, tačnije sve do 23. minuta i prednosti 45:40. Trener crno-belih Duško Vujošević zatražio je tajm-aut posle kojeg su gosti napravili seriju 12:0, a na isteku treće četvrtine stekao devet poena viška - 56:47. Do kraja meča Beograđani su rutinskom igrom priveli meč kraju i upisali prva dva boda.Milutinov je ostvario dabl-dabl sa 17 poena i 10 skokova i indeksom 36. Poen manje ubacio je Milosavljević, Mačvan je takođe imao dabl-dabl 13 poena i 13 skokova, dok je Akojon postigao 11 poena.U redovima Konstantina Tasić je bio najbolji akter sa 17 poena, Stojačić je ubacio 12 (6 asistencija), a Obrenović 10.U narednom kolu Partizan dočekuje Mega Leks, a Konstantin dočekuje FMP.

Četvrta četvrtina - 31:27: Partizan je definitivno obezbedio pobedu u Čairu. Crno-beli su rutinskom igrom održavali desetak poena prednosti i upisali prvu pobedu u Superligi.

Treća četvrtina - 11:18: Trojkom Obrenovića Konstantin je ponovo preuzeo vođstvo - 40:38. Novom trojkom preko Vitkovića, stigli su do 43:40, a Gadžić je povećao rezultat na 45:40. Usledio je tajm-aut trenera Duška Vujoševića, posle čega je Partizan napravio seriju 12:0 za 52:45 u koristi Partizana u 28. minutu utakmice. Crno-beli su sjajno odigrali završnicu trećeg perioda i završili ovu deonicu sa devet poena viška - 56:47

Druga četvrtina - 18:22: Konstatnin nije dozvolio Partizanu da pređe u vođstvo do 13. minuta kada je Andrić trojkom doneo crno-belima prednost 23:22. Šampion je uspeo da "digne" razliku na pet poena (30:25), ali domaćin mu nije dao da se odlepi. Vratio je vođstvo na svoju stranu (33:32), zatim povisio i na 36:33, ali su Milosavljević dvojkom i Murić trojkom omogućili crno-belima da na odmor odu sa "plus dva" - 38:36.

Prva četvrtina - 18:16: Domaćin je vodio 5:0 i 10:2, ali su gosti sa dve trojke brzo prišli, a onda uspeli i da izjednače na 11:11 pogocima Milosavljevića i Mačvana. Partizan je prvi put poveo poenima Milutinova - 16:15, ali je Konstantin dobio prvu četvrtinu zahvaljujući trojci Obranovića.