(VIDEO) ODE SANAK PUSTI: Ništa od medalje i polufinala EP. Leteće Holanđanke razbile Srbiju

Ništa od revanša

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Holandije 35:27 čime je, kolo pre kraja druge faze, ostala bez šansi da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva koje se igra u Švedskoj.

Najefikasnija u našem timu bila je Jovana Stoiljković sa osam golova iz 12 šuteva. Tamara Georgijev i Sanja Radosavljević postigle su po četiri, a Anđela Janjušević i Marija Dmitrović po tri.

S druge strane, Broh i Abinj su postigle po šest, Malestain je stala na pet.Srbija je ostala na petom mestu Grupe 1 sa tri boda koje je prenela iz prve faze, pa čak i sa pobedom u poslednjem kolu protiv Francuske nema šanse za plasman medju četiri najbolje reprezentacije na šampionatu.Španija i Nemačka igrale su 20:20, dok je Francuska pobedila Švedsku 21:19. Srbija će u sredu igrati sa Francuskom.

Tabela: Holandija 6, Francuska 6, Nemačka 5, Švedska 3, Srbija 3, Španija 1.

Drugo poluvreme

60. minut 27:35 - Kraj utakmice

55. minut 26:33 - San o polufinalu se raspršio Za dva dana naš tim će se sastati sa Francuskom. Meč počinje u 20.45

48. minut 22:28 - Holandija beži na plus 6 Čini se da utakmica rešena

42. minut 19:24 - Mini serija rivala Holanđanke opet na plus 5

40. minut 19:22 - Dmitrović Srbija sada nema problema sa napadom, treba nam samo bolja odbrana

35. minut 15:19 -Srbija nastavlja da pogađa okvir gola Sve je isto kao i u prvom delu

31. minut - Prvi napad je za Holandiju

30. minut 12:17 - Kraj prvog poluvremenaU odnosu na prve tri utakmice, Srbija je pre svega fizički značajno pala

27. minut 11:14 - Slađana Pop - LazićEvo gola iz kontre

24. minut 9:12 - Janjušević Postigli smo gol iz šuta, što je selektorka označila kao vrlo važno

23. minut 8:12 - Leteće Holanđanke Većinu golova Holandija je postigla u kontranapadu

18. minut 7:10 - Teška situacija za naš timStoiljković je jedina koja igra na potrebnom nivou, postigla je 5 golova

13. minut 5:8 - Holandija nas ubija kontrama Čak i kada postignemo gol Holandija brzo stigne do našeg gola i lako do prilike da šutira

9. minut 4:6 - Prvo vođstvo Holandije Srbija teško stiže do gola

6. minut 3:3 - Opet brzi golovi Po jedan na obe strane

5. minut 2:2 - Srbija tri napada bez gola Imali smo priliku da steknemo opipljiviju prednost

1. minut 1:1 - Dva brza gola na obe strane terena

1. minut -Utakmica je počela Prvi napad je za Srbiju

Prvo poluvreme

Reprezentacija Srbije je poražena od selekcije Nemačke 19:26 u prvom meču glavne faze na Evropskom prvenstvu 2016. u Geteborgu, ali još ima šanse za visok plasman na EP.Holandija je aktuelni svetski vicešampion. Holanđanke su pobedom od 36:20 u osmini finala Svetskog prvenstva u Danskoj 2015. godine, ostavile Srbiju bez plasmana na Olimpijske igre u Riju. "Na turniru kod njih u gostima u oktobru smo im se približili, izgubili sa dva gola. Znamo kako treba da se igra protiv njih, već smo pričali o tome i imamo rešenje. Pitanje je da li imamo snage da to sprovedemo. Sigurna sam da ćemo imati volju da odigramo maksimalno. Teorija igra za pet reprezentacija. Na ovom prvenstvu smo se uverili da svako svakoga može da pobedi. Mi ćemo dati sve od sebe, a naredne dve utakmice će nam pokazati gde smo i šta je naša realnost", ocenila je selektorka Dragica Đurić.Španija i Nemačka su ranije danas igrale 20:20.