PRVO ODLIČJE ZA SRBIJU U MINHENU: Dimitriju Grgiću bronza MK pištoljem na Svetskom kupu

Bravo

Strelac Dimitrije Grgić je doneo prvo odličje Srbiji na ovogodišnjem Svetskom kupu u Minhenu.

Grgić se drugog dana takmičenja okitio bronzanom medaljom u gađanju malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora. Tik iza Grgića, na četvrto mesto plasirao se Damir Mikec.Grgić se osmi put u karijeri plasirao u finale Svetskog kupa, a u Minhenu je došao do prve medalje, ujedno i prvog pojedinačnog odličja na velikim seniorskim takmičenjima. Prvo mesto pripalo je Đongoh Đinu iz Južne Korej sa 230,5 pogođenih krugova, dok je drugi bio Portugalac Žoao Košta sa 228,3. Grgić je bio treći sa 209 krugova, dok je Mikec bio četvrti sa 190.Zorana Arunović je u današnjoj brzoj paljbi MK sportskim pištoljem pogodila 292 kruga i zadržala četvrtu poziciju koju je držala posle precizne paljbe, sa ukupno 586 krugova. Za finale je bilo potrebno 583, a Jasmina Milovanović je sa 580 krugova zauzela 19. poziciju, dok se Bobana Veličković sa 566 plasirala na 60. mesto.Sva trojica srpskih predstavnika su prošli današnje eliminacije MK puškom iz ležećeg stava i u ponedeljak će gađati u kvalifikacijama. Najpreccizniji, sa 623,7 krugova bio je Stevan Pletikosić, koji je zauzeo šesto mesto u prvoj grupi, u kojoj je Milenko Sebić zauzeo 25. poziciju (618,2). Milutin Stefanović je bio 23. u drugoj grupi (618,5).