EVROPSKO PRVENSTVO U BEOGRADU: Marija Dostanić osvojila zlato u jednosedu na 500 metara

BRAVO

Srpska juniorka Marija Dostanić osvojila je zlatnu medalju na šampionatu Evrope u jednosedu na 500 metara.

Prošlogodišnja vicešampionka Starog kontinenta je titulu u jednosedu na 500 metara osvojila pobedivši u A finalu na Adi Ciganliji u vremenu 1 minut i 58.628 sekundi.

Srebrna medalja pripala je Sofi Kinclovoj iz Češke (01:59.224), dok se za bronzu izborila Alina Svita iz Belorusije (02:00.028).

Mlađi seniori Simo Boltić i Stefan Vekić osvojili su bronzanu medalju u dvosedu na 500 metara. Simo i Stefan su finalnu trku završili u vremenu 01:32.868. Zlatnu medalju osvojila je posada Rusije, dok je srebro pripalo čamcu Mađarske.

Srpski junior Bojan Zdelar osvojio je još jednu medalju u kajaku i kanuu sprint. Bojan je poslednjeg dana takmičenja osvojio bronzanu medalju u jednosedu na 500, pošto je trku završio u vremenu minut i 42.788 sekundi.

Bojanu je to druga medalja na šampionatu, pošto je u subotu osvojio takođe bronzanu medalju u jednosedu na 1.000 metara.

kurir.rs / kurir sport

KURIR SPORT UŽIVO: Zašto su Kinezi pametniji od nas pa igraju u četvrtoj nemačkoj ligi?