(VIDEO) USPESI NAŠIH KAJAKAŠA I KANUISTA: Zlato za Marka Dragosavljevića, srebro za Biljanu Relić

EP U BEOGRADU

Srpski predstavnici na Evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore u kajaku i kanuu nastavili su sa žetvom medalja.

Marko Dragosavljević osvojio je zlato u jednosedu na 200 metara.

Novi šampion Evrope u konkurenciji mlađih seniora, do zlata na Savskom jezeru je stigao za 35.242 sekunde.

Srebro je osvojio Italijan Andrea Di Liberto (35.578), dok je bronza pripala Ukrajincu Ivanu Semikinu (35.944).

Dragosavljević je tako u poslednjoj sezoni takmičara do 23 godine, tituli svetskog šampiona u jednosedu na 200 metara dodao i titulu prvaka Evrope. Dragosavljević je i dvostruki šampion Evrope i u seniorskoj konkurenciji (takmičari stariji od 23 godine).

U konkurenciji mlađih seniora Biljana Relić je osvojila srebrnu medalju na šampionatu Evrope.

Biljana je do srebra u prvoj sezoni u konkurenciji takmičara do 23 godine na Savskom jezeru stigla u vremenu 42.266 sekunde.

Zlatnu medalju sa samo 24 stotinke prednosti osvojila je Dominika Vlodarčik iz Poljske (42.242), dok se bronzom okitila Linea Stensils (42.316).

Biljana je u jednosedu na 500 metara ranije zauzela 4. mesto.