(VIDEO) VICEŠAMPIONI EVROPE: Tomićević i Zorić do srebra na Evropskom prvenstvu

odličan rezultat za kajakaše

Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su srebrnu medalju na prvenstvu Evrope u bugarskom Plovdivu.

Olimpijski vicešampioni do novog srebra došli su u disciplini kajak dvosed na 1.000 metara, u vremenu od 3:13.780.

Zlato je osvojila nemačka posada Mark Hof i Markus Gros sa 1,056 sekundi boljim rezultatom od srpskih kajakaša.

Zorić i Tomićević: Možemo još bolje

Srpski kajakaši Milenko Zorić i Marko Tomićević rekli su danas da očekuju da budu još bolji nego na Evropskom prvenstvu na kom su osvojili srebrnu medalju. "Zadovoljni smo kako smo veslali, vidi se da se nalazimo u veoma dobroj formi. Nemci su u malo boljoj formi, ali do Svetskog prvenstva to možemo da stignemo i da se nosimo sa njima", rekao je Zorić posle trke u Plovdivu. Zorić i Tomićević su u finalu kontinentalnog šampionata u Bugarskoj trku na 1.000 metara završili rezultatom tri minuta i 13,780 sekundi. Oni su ostali iza posade Nemačke koju su činili Maks Hof i Markus Gros. Zorić je kazao da zna da srpski dvosed može da se nosi sa konkurentima iz Nemačke. "Imaćemo pet nedelja treninga do Svetskog prvenstva, treba da nastavimo da radimo na ovome što smo radili do sad, probamo da budemo u malo boljoj formi i mislim da i tamo možemo da napravimo dobar rezultat", kazao je Zorić. Marko Tomićević je rekao da ga veoma raduje to što su se on i Zorić dobro osećali u čamcu. "Dobro smo se osećali u čamcu, što me veoma raduje. Borili smo se do samog kraja. Potpuno sam zadovoljan, dali smo sve od sebe. Sada ćemo malo da odmorimo i da se spremamo za Svetsko prvenstvo", rekao je Tomićević. On je naveo da mu je u glavi samo to da srpski dvosed bude još bolji na Svetskom prvenstvu i da bar održi, ako ne i podigne formu za to takmičenje.