SVETSKO PRVENSTVO U PLIVANJU: Stjepanović u polufinalu na 100m slobodno, Šorak bez polufinala na 200m mešovito

BUDIMPEŠTA CENTAR VODENIH SPORTOVA

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović plasirao se u polufinale trke na 100 metara slobodno, pošto je u jutrošnjim kvalifikacijama ostvario ukupno 16. vreme - 48,80 sekundi.

On je prethodno na 200 metara takođe stigao do polufinala, ali nije uspeo i do finala, pa je takmičenje završio na 12. mestu.

Najbrži u kvalifikacijama bio je Australijanac Kameron Mekivoj sa vremenom 47,97.

Polufinale je na programu od 17.35 sati.

Srpski plivač Stefan Šorak nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 200 metara mešovito na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Šorak je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo šesto mesto s vremenom dva minuta, tri sekunde i 45 stotinki.

Taj rezultat je bio dovoljan za ukupno 29. mesto u kvalifikacijama. Polufinala na 200 mešovito su kasnije danas.