(VIDEO) ANDREA STOJADINOV OSVOJILA ZLATO: Nova medalja za Srbiju na EYOF-u
Andrea Stojadinov, Foto: OKS

Najbolja u Evropi

Mlada srpska reprezentativka u džudou Andrea Stojadinov osvojila je danas zlatnu medalju u kategoriji do 48 kilograma na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Đeru.

Stojadinov je u prvom kolu turnira bila slobodna, dok je u drugom savladala belgijanku Amelien Dekers posle samo 27 sekundi borbe, a u trećem kolu se borila protiv Leoni Gonzales iz Francuske koju je savladala na vazari čime se plasirala u polufinale turnira.

U polufinalnoj borbi joj je protivnica bila turkinja Zeliha Cinci. Borba je trajala puna 4 minuta, ali je Andrea smogla snage da iz nje izadje kao pobednica.

U finalu se susrela sa Holadjankom Naomi Van Krevel koju je savladala na ipon poen posle dva minuta i 10 sekundi borbe.

"Ovo je jedno predivno iskustvo. EYOF kao replika Olimpijskih igara veoma mi se svideo, i ceremonija otvaranja i atmosfera, sve je divno. To mi je možda čak i ulepšalo medalju koju sam sada donela. Mnogo mi je drago što se čula naša himna na postolju i što sam se okitila zlatom", rekla je Stojadinov posle dodele medalja.

KURIR SPORT UŽIVO : Đukiću, pa ko je kriv?