HRVATI PRED PRAZNOM ARENOM JEDVA IZBORILI 5. MESTO NA EP: Rukometaši Hrvatske posle drame slavili nad Češkom

KOCKASTI RAZOČARANI

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobedila je večeras u Zagrebu selekciju Češke sa 28:27 (16:10) i tako osvojila peto mesto na Evropskom prvenstvu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Zlatko Horvat sa 10 pogodaka, pet golova je postigao Igor Karačić, a po četiri Manuel Štrlek i Luka Stepančić.

Na drugoj strani, istakao se Ondrej Zdrahala sa 13 golova.

Hrvatska je bila bolji rival u prvom poluvremenu koje je završila sa šest golova prednosti, ali je Češka u nastavku uspela da učini meč interesantnijim.

Zahvaljujući Zdrahali, Česi je polako smanjivali zaostatak, da bi u 58. minutu stigli na samo gol zaostatka (27:26). Minut i po pre kraja Horvat je bio siguran sa sedam metara za dva gola prednosti, što je na kraju bilo dovoljno rukometašima Hrvatske za pobedu i peto mesto.

Kasnije večeras pašće odluka koje će se reprezentacije boriti za titulu prvaka Evrope. U prvom polufinalu, od 18.00, sastaće se Francuska i Španija, a od 20.30 igraju Danska i Švedska.