ODLUČIO JE FOTO FINIŠ: Italijanka Arijana Fontana osvojila zlato u brzom klizanju

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE

Italijanska takmičarka Arijana Fontana osvojila je zlatnu medalju u brzom klizanju na 500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Fontana je pobedila rezultatom 42,596 sekundi. Sudije su odluku o pobednici donele u foto finišu između Italijanke i domaće takmičarke Čoj Min-jong, koja je dobila kaznu i ostala je bez plasmana.

Holandjanka Jara van Kehof je osvojila srebro rezultatom 43,256 sekundi, a treća kroz cilj prošla je Kanadjanka Kim Butin rezultatom 43,881.

Nova zlatna medalja za Holandiju u brzom klizanju Holandski takmičar Kjeld Nejs osvojio je zlatnu medalju u brzom klizanju na 1.500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Nejs je četvrtu zlatnu medalju u brzom klizanju za Holandiju u Pjongčangu osvojio rezultatom 1:44,01. Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Patrik Rust sa 0,85 sekundi zaostatka, a bronzu je osvojio Kim Min-seok iz Južne Koreje sa 0,92 sekunde zaostatka.