KONAČNO: Prva pobeda Srpkinja na EP

EP za rukometašice

Naša selekcija je ovom pobedom obezbedila plasman u drugi krug kontinetalnog šampionata
1 / 4

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je večeras u Beogradu selekciju Ukrajine rezultatom 25:23 (14:10) u meču drugog kola grupe A Evropskog prvenstva.Naša selekcija je ostvarila prvu pobedu na kontinentalnom šampionatu posle startnog poraza od Norveške. Srbija je ostvarila prvu pobedu na evropskim šampionatima posle osam godina. Najefikasnije u selekciji Srbije bile su Damnjanović i Popović koje su postigle po pet golova, dok je Lekić dodala četiri. U poraženoj ekipi istakla se Makarova sa sedam golova.Ukrajinke su bolje ušle u meč i povele 2:0, ali je naša selekcija serijom od 4:0 u sedmom minutu povela s 4:2. Posle nekoliko grešaka našeg tima Ukrajinke su stigle do izjednačenja. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Srbija je u 20. minutu prvi put povela s dva gola prednosti, 9:7. Naše reprezentativke su nastavile sa dobrom igrom, a u 28. minutu je već bilo 12:8 za izabranice Saše Boškovića. Gostujuće rukometašice su u finišu prvog dela meča često imale i dve igračice manje na terenu, što je iskoristile Srbija i na poluvremene rešila u svoju korist s 14:10.Srbija je u drugom poluvremenu održavala prednost od dva do četiri gola razlike i zasluženo je stigla do prvog trijumfa na EP.Naša selekcija će u poslednjem kolu igrati sa reprezentacijom Češke. Taj meč na programu je u subotu od 20,15 sati.