DOMINACIJA: Norvežanke šesti put prvakinje Evrope!

Skandinavke vratile zlato u svoju zemlju

Norvežankama je ovo sedmo zaredom učešće u finalima EP, od ukupno devet, i šesta titula prvakinja Evrope

BEOGRAD - Rukometašice Norveške osvojile su u Budimpešti titulu prvakinja Evrope, pošto su u finalu savladale selekciju Španije sa 28:25 (10:12). Španija je igrala bolje u prvom poluvremenu, kada je imala prednost od pet golova (19. minut 10:5), međutim, nije imala snage da u istom tempu odigra ceo meč.

Norvežanke su preokrenule rezultat u 34. minutu i održavale prednost od tri, četiri gola do kraja utakmice. Rukometašice Španije su drugi put igrale u finalu Evropskog prvenstva, posle 2008, i drugi put izgubile od Norveške.

Norvežankama je ovo sedmo zaredom učešće u finalima EP, od ukupno devet, i šesta titula prvakinja Evrope. Bronza je pripala Švedskoj koja je bila bolja od Crne Gore 25:23.Srbija je zauzele 15. mesto na šampionatu, a takmičenje je završila u prvoj fazi, u Osijeku, sa tri poraza.