IVANA KAO KOŠARKAŠI: Španovićeva pobedila u Berlinu

Skok 6.60 doneo trijumf

Osim pobedničkog skoka ona je imala ispravan skok u prvoj seriji od 6.40 metara i u trećoj 6.47m

Srpska atletičarka Ivana Španović pobedila je na Mitingu koji je održan u Berlinu. Nekako u isto vreme kada su košarkaši slavili protiv domaće selekcije i Ivana je skokom 6.60 metara uspela da trijumfuje još jednom.

Bilo je ovo poslednje takmičenje u sezoni za pamćenje za srpsku atletičarku.Ivana je ove godine ostvarila istorijski uspeh kada je nacionalnim rekordom od 7.01 metar osvojila bronzanu medalju na SP u Pekingu, a šest dana nakon toga pobedila na finalu Dijamantske lige sa magičnim skokom od 7.02 metara. Podsetimo da je Španovićeva zimus osvojila zlato na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Pragu.Osim nje, na današnjem mitingu takmičio je i sedmoplasirani bacač kugle na svetu Asmir Kolašinac. Nažalost ni on nije bio na nivou svojih najboljih rezultata , te je u ukupnom plasmanu od devet takmičara zauzeo peto mesto sa najdaljim hicem od 20.37 metara u poslednjoj seriji. ( 20.19m, 20.16m, 20.07m, 20.17m, 19.98m, 20.37m).