IVANIN NEBESKI SKOK: Španovićeva u finalu EP!

Srpska atletičarka juri medalju

Srpska atletičarka je već u prvoj seriji kvalifikacija ostvarila skok od 6,76 metara

PRAG - Srpska atletičarka Ivana Španovića izborila je plasman u finale u disciplini skok u dalj na Evropskom prvenstvu u dvorani u Pragu.Kvalifikaciona norma bila je 6,65 metara, a Španovićeva je već u prvoj seriji preskočila ovu daljinu. Srpska atletičarka je ostvarila skok od 6,76 metara. Finale u ovoj disciplini na programu je u subotu od 16,45 časova."Kao i svaki put cilj nam je bio da potrošimo što manje energije u kvalifikacijama, tako da sam jako zadovoljna što sam već u prvoj seriji uspela da skočim normu, koja je iznosila 6.65 metara. Vidimo se u finalu", rekla je Španovićeva za sajt Atletskog saveza Srbije.U današnjim kvalifikacijama učestvovale su 22 atletičarke, a Ivana Španović zauzela je prvo mesto. Osim nje normu je preskočila još jedino Taroum Mogenara iz Nemačke (6,72 metara), a u finale su se plasirale još Rumunka Alina Rotaru, Eloiz Lezije iz Fransuske, Aiga Grabuste, Melis Mej iz Turske i Melani Bauške iz NemačkeAmela Terzić nije uspela da se plasira u finale trke na 3.000 metara na EP u Pragu. Terzić je zauzela poslednje mesto u svojoj polufinalnoj trci, a stazu je pretrčala za devet minuta, 17 sekundi i 73 stotinke. Srpskoj atletičarki je to najbolji rezultat u sezoni. Miloš Raović nije uspeo da se plasira u polufinale u disciplini 400 metara. Raović nije završio trku, pošto je zbog povrede zadnje lože morao da odustane. Ranije danas Tamara Salaški je sa vremenom 54.39 sekunde zauzela 25. mesto u kvalifikacijama na 400 metara.