PONOVO PALI MAĐARI: Juniori Srbije šampioni Evrope!

Vaterpolo dominacija se nastavlja

Juniori Srbije su u finalu EP pobedili Mađarsku rezultatom 7:6

TBILISI - Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije, igrači do 19 godina, osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Tbilisiju.Juniori Srbije su u finalu EP pobedili Mađarsku rezultatom 7:6 (3:1, 1:1, 1:3, 2:1)Juniore Srbije je sa klupe vodio Vladimir Vujasinović. Naši juniori su dobro počeli meč i poveli 4:1 početkom druge četvrtine. Na poluvremenu bilo je 4:2 za naš nacionalni tim. Na startu treće četvrtine Mađarska je zaigrala angažovanije i za samo tri minuta stigla do vođstva od 5:4. Međutim, naš vaterpolisti su izjednačili do kraja treće četvrtine. U poslednjih osam minuta Srbija je igrala mirnije, kvalitetnije i efikasnije. Zaslužen trijumf, četvrti naslov ovog leta za srpsku selekciju.Ovim je završeno sjajno reprezentativno leto u kojem je Srbija apsolutno dominirala. Tri seniorska zlata, juniorski tron i četvrto mesto na SP omladinaca na takmičenju u kojem nisu izgubili meč.

Selektor Vladimir Vujasinović je vodio sledeći tim:

gol­ma­ni: Mi­lan Vi­to­ro­vić, La­zar Do­bo­ža­nov (obo­ji­ca Voj­vo­di­na), cen­tri: Ni­ko­la Ra­du­lo­vić i Mar­ko Ma­noj­lo­vić (Par­ti­zan Raj­faj­zen), zgod­na stra­na: Ga­vril Su­bo­tić, Draško Go­gov, Og­njen Sto­ja­no­vić, (svi Par­ti­zan), ne­zgod­na stra­na: Ma­te­ja Asa­no­vić (Par­ti­zan), Đor­đe Le­kić (Voj­vo­di­na), Ivan Gvo­zda­no­vić (Voj­vo­di­na), be­ko­vi: Ni­ko­la Jak­šić, Mi­haj­lo Re­pa­no­vić (obo­ji­ca Par­ti­zan), Ra­do­mir Dra­šo­vić (Crvena zvezda).