SRAMAN PORAZ SRPKINJA: Vicešampionke sveta doživele debakl od Holandije i ostale bez OI u Riju

Rukometašice zaustavljene u osmini finala SP u Danskoj

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je u osmini finala Svetskog prvenstva u Danskoj od selekcije Holandije 36:20 (17:6)

Naša selekcija je na ovom šampionatu branila srebro osvojeno pre dve godine u Beogradu. Međutim, Srbija je na ovom SP igrala nekompletna pošto su zbog sukoba sa selektorom Sašom Boškovićem nastup otkazale četiri najbolje naše rukometašice Andrea Lekić, Sanja Damnjanović, Katarina Tomašević i Dragana Cvijić.Srbija je ujedno propustila šansu da se bori za mesto koje vodi u kvalifikacije za OI u Rio de Žaneiru. Naša selekcija je na SP ostvarila dve pobede, remi i tri ubedljiva poraza.Holandija je povela 1:0, a Srbija je izjednačila 1:1. Holanđanke su potom krenule furiozno i povele 6:1 u 7. minutu. Naše igračice su pravile veliki broj grešaka, a u 15. minutu bilo je 10:4 za "lale". Prednost Holanđanki je rasla iz minuta u minut, a u 21. minutu je bilo već 15:5. Usledio je period bez golova za oba tima, a Holanđanke su u 27. minutu povele 16:5. Holanđanke su prvo poluvreme dobile 17:6.Holandija je u 33. minutu povela 20:7. Igralo se potom gol za gol, a onda su Holanđanke ponovo preuzele inicijativu. Golovi su padali sa svih strana, a naše rukometašice su bile nemoćne i kao da su jedva čekale da se meč završi. U 48. minutu bilo je 30:15 za Holandiju. Na kraju su Holanđanke mirno meč privele kraju i zasluženo su stigle do ubedljive pobede.