SVESRPSKI KUP: Rukometaši Vojvodini osvojili trofej

Novosađani savladali Derventu u finalu

Videlo se da smo dosta istrošeni, ali su moji momci smogli snage da ostvare pobedu i uđu u istoriju kao prva ekipa koja je osvojila Svesrpski kup, rekao je trener Ćirković

Rukometaši Vojvodine osvojili su prvi Svesrpski kup koji je igran u Tesliću, pobedivši u finalu rukometaše Dervente 31:19 (16:12). Rukometaši Radničkog iz Kragujevca, osvojili su treće mesto na prvom Svesrpskom kupu za najboljeg srpskog klupskog prvaka. Oni su posle boljeg izvođenja sedmeraca savladali ekipu Borca iz Banjaluke 28:25 (24:24, 11:10).Briljantan je bio golman Miroslav Kocić, kao i Boban Živković, koji je postigao u finalu 10 golova. Kod mlade ekipe Dervente, najviše je pokazao Mirko Marčeta.Đorđe Ćirković, trener Vojvodine:"Čestitam mojim igračima na trijumfu. Videlo se da smo dosta istrošeni, ali su moji momci smogli snage da ostvare pobedu i uđu u istoriju kao prva ekipa koja je osvojila Svesrpski kup."Kada su nagrade u pitanju, najbolji golman je Miroslav Kocić (Vojvodina), najbolji strelac Boban Živković (iz Vojvodne koji je postigao 13 golova), a najbolji igrač je Zoran Nikolić (Vojvodina).Ovoj manifestaciji, prvi put odigranoj u bilo kom sportu, prisustvovali su: predsednik Rukometnog saveza Srbije Velimir Marjanović, selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Saša Bošković, kapiten rukometaša Srbije Momir Ilić, generalni sekretar Rukometnog saveza Vojvodine Slobodan Višekruna, Vladisalav Jovanović direktor Super lige Srbije, Dragan Jacović – predsednik zajednice klubova Super lige, kao i javne ličnosti iz Republike Srpske na čelu sa predsednikom saveza Zdravkom Milićevićem.Ovaj, slobodno možemo reći, spektakl zajedno su organizovali savezi Srbije i Republike Srpske. DERVENTA – VOJVODINA 19:31 (12:16)Dvorana: “Radolinka” u Tesliću. Gledalaca: 600. Sudije: Satordžija i Pandžić (obojica iz Bosne i Hercegovine)Isključenja: Derventa 4 minuta, Vojvodina 6 minuta.Sedmerci: Derventa 3 (0), Vojvodina: 5 (4)DERVENTA: Bojić (3 odbrane), Živanić 2, Komnenović, Sibinčić 2, Lukić 3, Ćustić, Ninković, Mišanović 3, Zekić, Škrga, Stanković 1, Marčeta 3, Starčević (6 odbrana) 1, Pekić 2, Zekić 2.VOJVODINA: Arsenić (6 odbrana), Živković 10, Orbović 2, Todorović 4, Elezević, Perović, Smiljanić 3, Ranisavljević, Lazović, Denić 1, Nikolić 5, Petrović 4, Datukašvili 2, Kocić (15 odbrana).BORAC – RADNIČKI 25:28 (24:24,10:11)Dvorana: “Radolinka” u Tesliću. Gledalaca: 200. Sudije: Sekulić i Jovandić (obojica iz Srbije)Isključenja: Borac 4 minuta, Radnički 4 minutaSedmerci: Borac 0 (0), Radnički: 3 (3)BORAC: Bilandžić, Petošević 1, Ćosić 2, Hercegovac 4, Vujović 6, Tešić 5, Đurić, Njezić 2, Haseljić (14 odbrana), Husić, Prestaš, Celić 3, Šešić 2, Ćeranić, Mijatović, Bubić.RADNIČKI: Radenović, Đukić, Tasić 3, Burudžić, Janićijević 1, Gemaljević (7 odbrana), N. Vuković 1, Mosić 4, Lekić (5 odbrana), Simić 1, F. Vuković 1, Stevanović, Stanojev, Tomić 9, Radović, Ervačanin 8.