(VIDEO) ČASTAN OPROŠTAJ NAŠIH RUKOMETAŠICA: Srpkinje poražene od Francuske u poslednjem meču na EP

Rasplakale Nemice

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je poslednji meč na Evropskom prvenstvu u Švedskoj. Pobedu i plasman u polufinale slavila je Francuska 28:21 (15:12).

U polufinalu će se sastati: Holandija - Danska i Norveška - Francuska.

Nemice su meč između Srbije i Francuske gledale s tribina i navijale za naše rukometašice, jer bi im njihova pobeda donela prolaz među četiri najbolje selekcije na "starom kontinentu". Izabranice selektora Dragice Đurić pošteno su se borile na oproštaju od Švedske i Evropskog prvenstva, ali više od časnog poraza nisu mogle.

Srpkinje u večerašnjoj utakmici nisu imali takmičarski motiv, jer su još ranije izgubile šansu da se plasiraju i u polufinale i u borbu za peto mesto, koje direktno vodi na Svetski šampionat.

Francuskinje Ažilon i Minko i Srpkinja Jovana Stojiljković sa po šest golova bile su najefikasnije na meču, dok je Slađana Pop-Lazić dala je pet...

Na kraju, Srpkinje su zauzele deveto mesto u Evropi, a tabela Grupe I izgleda ovako: Holandija 8, Francuska 8, Nemačka 7, Švedska 3, Srbija 3, Španija 1.

Drugo poluvreme - 21:18!

56. minut - 20:26 - Gol Dembele, Francuska je nadomak pobede.

43. minut - 20:24 - "Za sedam i po minuta može svašta da se dogodi", ovim rečima je selektor Dragica Đurić bodrila svoje izabranice tokom tajm-auta.

45. minut - 18:22 - Srbija promašuje dva sedmerca za kratko vreme, što rivalke kažnjavaju.

43. minut - 18:20 - Pop-Lazić! Sada je razlika konstanta - dva gola.

41. minut - 17:18 - Liščević trese mrežu.

40. minut - 15:18 - Razlika se "održava" na tri gola u korist Francuskinja.

33. minut - 13:16 - Po gol na obe strane u uvodu drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena - 12:15!

23. minut - 12:14 - Srpkinje su propustile dve šanse da povedu, pa su Francuskinje to kaznile sa dva vezana gola.

20. minut - 11:11 - Sjajna serija naših rukometašica - 5:0! Nemice se raduju na tribinama.

19. minut - 10:11 - Prvi pogodak Liščević za samo "minus jedan".

17. minut - 9:11 - Pop-Lazić smanjuje zaostatak. Srpkinje dobro koriste igračicu više.

16. minut - 8:11 - Stojiljković da Srbija ponovo dođe na "minus tri".

15. minut - 7:11 - Pop-Lazić posle kontre upisala se u strelce.

11. minut - 3:8 - Kao da se Ažilon i Minko takmiče, obe su dale po četiri gola.

20:56 - Nemice su na tribinama. Navijaju za Srbiju, jer im samo njena pobeda donosi plasman u polufinale...

10. minut - 3:7 - Treći gol Minko. Francuskinje su u ovim momentima nezaustavljive.

8. minut - 3:5 - Srbija ima igračicu manje, što koristi Ažilon, strelac već 4 gola.

6. minut - 3:3 - Nikolić donosi izjednačenje posle kontre.

5. minut - 2:3 - Dmitrović pogađa posle skok šuta.

5. minut - 1:3 - Brzo su Francuskinje ušle u seriju 3:0.

1. minut - 1:0 - Georgijev je prvi strelac na utakmici.

1. minut - Meč je počeo.

20:42 - Srpkinje deluju naoštreno za borbu iako ovaj meč za njih nema rezultatski značaj.