SJAJNI KAJAKAŠI: Srbija osvojila dva zlata i jedno srebro na Evropskim igrama

EI Baku 2015

Srbija je danas imala predstavnike u devet finalnih trka i uspela je da osvoji dve zlatne medalje i jednu srebrnu

BAKU - Srpski kajakaši ostvarili su sjajne rezultate na Evropskim igrama u Bakuu.Srbija je danas imala predstavnike u devet finalnih trka i uspela je da osvoji dva zlata i jedno srebro.

Zlatne medalje našoj zemlji doneli su Milica Starović i Dalma Benedek Ružičić u K2 500m, zatim Marko Novaković i Nebojša Grujić u K2 200m, a srebrnu medalju osvojile su sestre Moldovan u trci na 200 metara.

Prvu zlatnu medalju za Srbiju na Evropskim igrama u Bakuu osvojile su kajakašice Milica Starović i Dalma Ružičić- Benedek, pošto su u finalu trke K2 na 500 metara trijumfovale u vremenu 1:49.904 minuta.

Nešto kasnije, novo zlato Srbiji na Evropskim igrama doneli su i kajakaši Marko Novaković i Nebojša Grujić. Oni su tijumfovali u trci na 200 metara sa vremenom 31.910 sekundi.

Rezultati finalnih trka.

14:30 - Zorić 12. u trci na 5000 metara

Srpski kajakaš Nikola Zorić zauzeo je 12. poziciju u finalnoj trici jednosed na 5000 metara. On je ostvario vreme 21:46.941. Zlatnu medalju osvojio je Nemac Maks Hof sa vremenom 20:01.864.

13:35 - Nikolina sedma u trci na 5000 metara

Srpska kajakašica Nikolina Moldovan u svom četvrtom finalu na Evropskim igrama u Bakuu zauzela se sedmu poziciju sa vremenom 2:08.447.Zlatnu medalju osvojila je sjajna Danuta Kozak (2:03.569), koja je osvojila bronzu u trci na 200 metara.

12:50 - Nikolina i Olivera osvojile srebro!

Ređaju se medalje! Sestre Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su srebrnu medalju disciplini K2 na 200 metara.Sestre Moldovan su trku završile sa vremenom 37.669 sekundi.Zlatnu medalju osvojile su Beloruskinje Mararita Makeneva i Marina Litvinčuk, dok je bronza pripala Ukrajinkama Mariji Pov i Anastasiji Todorovoj.

12:40 - Marko Novaković i Nebojša Grujić osvojili treće zlato za Srbiju!

Sjajni srpski kajakaši Marko Novaković i Nebojiša Grujić osvojili su zlatnu medalju na Evropskim igrama u Bakuu, u disciplini K2 na 200 metara.Novaković i Grujić su trijumfovali u finalnoj trci sa vremenom 31.910 sekundi ispred Nemaca Ronalda Rauha i Toma Libšera za 0,73 desetinke. Bronzana medalja pripala je Mađarima Peteru Molanaru i Šandoru Totku.

12:25 - Nikolina peta u K1 na 200 metara

Srpska kajakašica Nikolina Moldovan nije uspela da se domogne medalje u trci jednosed na 200 metara.Ona je zauzela petu poziciju sa vremenom 42.007.Zlato je pripalo Poljakinji Marti Valčikevič (40.795), drugo mesto osvojila je Ruskinja Natalija Podolskia, dok je bronza pripala Mađarici Danuti Kozak.

12:10 - Marko Dragosavljević zauzeo peto mesto u finalu K1 200m

Srpski kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je peto mesto u disciplini jednosed na 200 metara.Dragosavljević je trku završio sa vremenom 35.842. Zlatna Medalja pripala je mađarskom kajakašu Miklosu Dudašu (35.132), srebro je osvojio Šveđanin Peter Mening, dok je bronzu uzeo Ed Mekever.

08:37 - Milica i Dalma osvojile prvo zlato za Srbiju

Milica Starović i Dalma Ružičić- Benedek osvojile su zlatnu medalju u disciplini K2 na 500 metara. Srpske kajakašice su trku završile sa vremenom 1:49:904.

Srebro je pripalao rumunskoj posadi Roksana Borha-Elena Meroniak (1:50.925), a bronza takmičarkama iz Mađarske Ana Karaš- Nineta Vad (1:51.174).

08:26 - Srpski četvorosed na 1000m šesti u finalu

U disciplini četvorosed na 1000 metara srpski kajakaši Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert i Dejan Terzić zauzeli su šestu poziciju sa vremenom 3:10:740.

Zlato su osvojili Mađari Kamerer, Kulifai, Tot i Pauman (3:07.063), srebro Rusi Sergejev, Rjakov, Pogreban i Blincov (3:08.034), dok je bronza pripala Posadi Belorusije Mjadzvedzeu, Bjalko, Jurenija i Pjatrušenka (3:08.827).

08:06 - Nikolina Moldovan zauzela sedmo mesto u K1 na 500m.

Srpska kajakašica Nikolina Moldovan zauzela je sedmo mesto u finalnoj trci jednoseda na 500m sa vremenom 2:08:447.

Nikolina je imala odličan start, međutim, u finišu je posutala i završila na sedmom mestu. Pored discipline K1 na 500m, srpska kajakašica će danas učestvovati u još tri finalne trke (dvosed 200m, jednosed 200m, jednosed 5000m )

Treba istaći da je srpska kajakašica izborila normu za Olimpijske igre u Rio De Ženeiru 2016. godine.

Zlatnu medalju osvojila je Mađarica Danuta Kozak (2:03.569), srebro je pripalo Austrijanki Ivon Šuring (2:04.708), dok je bronzu osvojila Evelina Vojnarovska iz Poljske (2:05.389).