(VIDEO) POGLEDAJTE DRAMATIČAN FINIŠ: Amela Terzić osvojila evropsko zlato i olimpijsku normu

Šampionka Evrope

Ameli Terzić je ovo 12 medalja, a šesta zlatna, na najvećim atletskim manifestacijama za mlađe starosne kategorije

TALIN - Reprezentativka Srbije u atletici Amela Terzić osvojila je danas zlatnu medalju na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Talinu, postavivši rekord takmičenja i ostvarivši norme za Svetsko prvenstvo i Olimpijske igre.

Ova 22-godišnja Novopazarka u finišu je odbila napade Poljakinje Sofije Enaoui, pobedivši vremenom od četiri minuta, četiri sekunde i 77 stotinki, što je novi rekord Srbije i evropskih prvenstava za mlađe seniore.

Drugo mesto u glavnom gradu Estonije, među 13 takmičarki u finalu, zauzela je Enaoui rezultatom 4:04,90 minuta, dok je treća bila Ukrajinka Natalija Prišepa sa 4:06,29.

Terzićeva je ovim trijumfom odbranila evropsku titulu osvojenu pre dve godine u finskom Tampereu, ali i ispunila kriterijume za nastupe na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u Pekingu (22-30. avgust) i letnjim Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016. na 1.500 metara.

Ona je ranije obezbedila nastup na tim takmičenjima u disciplini 800 metara.