ZLATO I SREBRO: Veliki uspeh reprezentativaca Srbije na prvenstvu Evrope

Rvanje

Viktor Nemeš je postao šampion kontinenta, dok je Vladimir Stankić poražen u finalu

Reprezentativac Srbije u rvanju Viktor Nemeš osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim stilom na Evropskom prvenstvu za takmičare do 23 godine u poljskom Valbžihu. Nemeš je u finalu pobedio Belorusa Kazbeka Kiloua sa 2:1.

On je učestvovao na Evropskom prvenstvu uprkos povredi šake i osvojio svoju prvu medalju.

"Ovo je prva titula, presrećan sam, ali tu neću stati. Želja mi je olimpijska medalja" - rekao je Nemeš.

Reprezentativac Srbije Vladimir Stankić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 85 kilograma grčko-rimskim stilom. Stankić je u finalu izgubio od Nemca Denisa Kudle sa 0:8.

"Nije lako kada se izgubi u finalu, ali nemam razloga da budem tužan. Osvojio sam prvu medalju, ovo je veliki podstrek" - rekao je Stankić.

Predsednik Rvačkog saveza Srbije Željko Trajković rekao je da su srpski reprezentativci ostvarili ogroman uspeh.

"Potajno smo se nadali jednoj, a osvojili smo dve medalje. Imamo odličnu generaciju mladih rvača" - rekao je Trajković.