OSTAO BEZ MEDALJE: Stevan Pletikosić osvojio peto mesto na Svetskom kupu

Srbinu izmaklo odličje

Rio 2016 -

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Stevan Pletikosić zauzeo je peto mesto na Svetskom kupu u Minhenu, u gađanju malokalibarskom puškom iz ležećeg stava.

Kako je saopštio Streljački savez Srbije, Pletikosić je zauzeo peto mesto sa 145,7 krugova. On je pred 14. seriju, kada ispada petoplasirani, delio treće mesto sa Norvežaninom Stenom Bogarom, a dva deseta dela kruga za njima je zaostajao nekadašnji olimpijski prvak Metju Emons (SAD). Pletikosić je 14. metkom "ubio" svoj najlošiji hitac u finalu (9,8). Norvežanin je bio bolji samo za minimalan deseti deo kruga (9,9), a Emons je pogodio 10,4, pa je srpski strelac završio takmičenje.

Zlatnu medalju osvojio je Norvežanin Torben Grimel sa 210,6 krugova, Henri Junghenel iz Nemačke bio je drugi sa 209,6, a treće mesto zauzeo je Metju Emons iz SAD sa 187,2 kruga.

Milenko Sebić danas je zauzeo 43. mesto, a Milutin Stefanović 55. mesto.