(VIDEO) NOVAK NASTAVIO POHOD NA ROLAN GAROSU: Đoković precrtao Sousu, na redu Švarcman
Novak Đoković, Foto: Fonet/AP

2. KOLO GREN SLEMA U PARIZU

1 / 9 Foto: Foto: Reuters

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pošto je savladao Portugalca Žoaoa Sousu sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:3.

Đokoviću je za pobedu trebalo 125 minuta.

Drugi nosilac na Gren slemu u Parizu i aktuelni šampion Rolan Garosa u narednom kolu će igrati protiv Dijega Švarcmana. Argentinac je slavio protiv Italijana Stefana Napolitana sa 3:0, po setovima 6:3, 7:5, 6:2.

Novak je sjajno ušao u meč i već posle 22 minuta stekao pet gemova prednosti u prvom setu. Đoković je imao u šestom gemu dve brejk lopte za set, ali je to ispravio u narednom gemu za 6:1 posle 29 minuta igre.

Drugi set je bio teži za Đokovića, trajao je 44 minuta, a rešio ga je u svoju korist sa 6:4. U ovom setu su viđena tri vezana brejka, srećom dva je napravio Novak. Potvrdio je brejk za 4:2 i onda priveo set mirno kraju.

U trećem setu je bilo najviše vatre. Do rezultata 3:3 Sousa je bio odličan, a zatim je Novak napravio brejk i poveo sa 4:3. Portugalac se nije predavao i napravio je dosta problema Đokoviću, ali se Novak izvukao i rešio meč u svoju korist posle dva sata i pet minuta igre.

Đoković je u sva tri duela protiv trenutno 59. tenisera sveta ostvario pobede.

Prvi put su igrali na US Openu 2013. godine, kada je Đoković slavio sa 6:0, 6:2, 6:2. Godinu dana kasnije na Rolan Garosu u 1. rundi Đoković je bio ubedljiv sa 6:1, 6:2, 6:4. Poslednji put su se sastali prošle godine na mastersu u Majamiju kada je srpski as bio bolji sa 6:4, 6:1.

Đokoviću će ovo biti drugi meč sa novim trenerom Andreom Agasijem.

3. SET

6:3 - BREJK I MEČ! Đoković je na kraju lagano osvojio poslednji gem u meču.

5:3 - Neverovatan gem. Najduži u meču. Đoković se prilično namučio, pokazao u određenim trenucima i znake nestrpljivosti, ali je na kraju spasao tri brejk lopte, a iskoristo svoju treću šansu i stigao na gem od pobede.

4:3 - BREJK! Đoković je u prethodnom gemu bio na ivici gubitka servisa, ali je u ovom bio sjajan i oduzeo servis rivalu!

3:3 - Jedan od najdužih gemova u meču pripao je Đokoviću. Srpski teniser se dosta namučio, spasao dve brejk šanse i iskoristio treću priliku za gem.

2:3 - Đoković je propustio jednu brejk priliku, a Sousa drugu šansu pretvorio u gem.

2:2 - Serija grešaka Souse olakšala je Novaku osvajanje novog gema.

1:2 - Sousa lako stiže do drugog osvojenog gema u setu.

1:1 - Đoković je lako stigao do izjednačenja.

0:1 - Sousa je iskoristio drugu od dve vezane gem šanse i na svoj servis poveo u trećem setu.

2. SET

6:4 - Gotov je drugi set!

5:4 - Sousa je produžio drugi set.

5:3 - Bez izgubljenog poena Đoković je dobio novi gem. Gem je završio servis vinerom.

4:3 - As servisom Sousa je osvojio gem u kome je Đoković napravio tri greške.

4:2 - Đoković je potvrdio brejk. Servis vinerom je dobio gem.

3:2 - BREJK! Treći brejk u nizu, Đoković vraća prednost. Srpski teniser je iskoristio prvu od dve vezane brejk prilike.

2:2 - BREJK! Sousa je prvi put u meču oduzeo servis Novaku. Portugalac je stekao dve vezane brejk šanse, a drugu pretvorio u gem.

2:1 - BREJK! Novak je u gemu koji je bio prilično dug stekao prednost. Novak je propustio dve brejk šanse, ali je bio uporan i treću pretvorio u gem.

1:1 - Bez izgubljenog poena Đoković stiže do izjednačenja.

0:1 - Sousa je prvi servirao u drugom setu i bez većih problema osvojio gem.

1. SET

6:1 - Prvi set je završen posle 29 minuta.

5:1 - Novak je izgubio prvi gem i to pošto nije iskoristio dve vezane brejk lopte za prvi set.

5:0 - Đoković je potvrdio brejk i stigao na korak od osvajanja prvog seta.

4:0 - BREJK! Drugi brejk Đokovića u prvom setu. Gotovo identična dva gema na servis Portugalca. Novak je stekao dve vezane brejk lopte, a drugu iskoristio za osvajanje gema.

3:0 - Đoković je stigao do prve gem lopte, zatim jedan lagani smeč poslao u aut. Ipak, osvojio je naredna dva poena i stekao ubedljivo vođstvo na startu meča.

2:0 - BREJK! Đoković je iskoristio već prvi gem u kome je servirao Portugalac i napravio brejk. Srpski teniser je iskoristio drugu od dve vezane prilike. Upisao je jedan forhend viner u gemu.

1:0 - Đoković je prvi servirao u meču. Upisao je jedan bekhend viner i osvojio gem sa jednim izgubljenim poenom.