TUŽNA VEST POGODILA JE TENISKI SVET: Bivša šampionka Vimbldona preminula u 49. godini posle duge borbe sa rakom!

teniski svet u žalosti

Jana Novotna (49), bivša šampionka Vimbldona preminula je u nedelju posle dugogodišnje borbe sa rakom.

Novotna, bivša igračica broj 1 u dublu i broj 2 u singlu, preminula je posle dugogodišnje borbe sa rakom, u nedelju okružena svojom porodicom u rodnoj Češkoj.

Novotna je postala profesionalac 1987. godine, u ranoj karijeri je postala poznata kao dubl igračica, ali kasnije je počela da igra i singl turnire.

Najveći uspeh je ostvarila na Wimbldonu 1998. godine kada ga je osvojila posle dva nastupa u finalu u Londonu. Igrala je još finale Australija opena, polufinale Rolan Garosa, i polufinale US opena. u Svojoj karijeri je osvojila 24 singl turnira, 2 ITF i 76 WTA dubl turnira i 6 ITF turnira.

U riznici trofeja imala je 17 grend slem titula, uključujući pored vimbldonske u singlu i 12 u ženskom dublu, te četiri u takmičenjima mešovitih parova.

Osvojila je tri olimpijske medalje, a svojoj zemlji je donela i Fed kup trofej 1998.

U tenisku Kuću slavnih uvrštena je 2005.