NEUSPEH: Aleksandra Krunić izgubila u prvom kolu Australijan opena

zAVRŠILA TAKMIČENJE

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je jutros izgubila od 33. teniserke sveta Estonke Anet Kontavejt posle dva seta, 4:6, 5:7.

Krunić, 46. na WTA listi, izgubila je posle sat i 22 minuta. Ona je dobro počela, povela je u prvom setu sa 4:2, ali je Kontavejt posle toga osvojila četiri uzastopna gema i povela je u meču.

Kontavejt je u drugom setu povela sa 5:2, srpska teniserka je uspela da izjednači na 5:5 i spasi meč loptu, ali je njena protivnica posle toga vezala dva gema i pobedila.

Kontavejt će u drugom kolu igrati protiv Nemice Mone Bartel, koja je pobedila Rumunku Moniku Nikulesku sa 6:4, 7:5.

Srbija je prvog dana takmičenja ostala bez predstavnika u ženskoj konkurenciji. Ivana Jorović eliminisana je u prvom kolu Australijan opena porazom od svetskog broja četiri Eline Svitoline iz Ukrajine 6:3, 6:2.

Svitolina nije dozvolila Jorovićevoj da napravi iznenađenje i za 73 minuta izborila je prolaz dalje i duel sa Čehinjom Katerinom Sinijakovom.

Kurir sprot/Beta, foto: Fonet