JEDVA DO TREĆEG KOLA: Ana Ivanović se namučila sa 100. igračicom sveta

Turnir u Majamiju, drugo kolo

Nabolja srpska teniserka savladala kvalifikantkinju Irinu Falkoni 7.5, 6:7, 6:3 posle 155 minuta

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo turnira iz serije Premijer u Majamiju posle pobede nad kvalifikantkinjom Irinom Falkoni - 7.5, 6:7, 6:3.

Mel je trajao dva sata i 35 minuta.

Peti nosilac se silno namučio sa 100. teniserkom sa WTA liste. Ana je otpor Amerikanke u prvom setu slomila tek na kraju - 7:5, a činilo se da u drugom neće imati mnogo problema. Međutim, u gemu u kome je servirala za meč, Falkoni je napravila brejk, a kasnije uspela da u taj-brejku izjednači na 1:1 u setovima. U trećem, odlučujućem setu presudio je "suvi" kvalitet i iskustvo Ane Ivanović.

Ana je imala čak 18 brejk lopti, od kojih je iskoristila šest, a protivnici je dozvolila da joj tri puta oduzme servis.

Srpska teniserka će u trećem kolu igrati sa Nemicom Sabine Lisicki, koja je, takođe posle tri seta, savladala svoju zemljakinju Juliju Gerges.

Ivanovićeva i Lisicki sastajale su se pet puta, a Srpkinja vodi 4:1 u pobedama. Svih pet mečeva odigrale su prošle i ove godine. U 2015. Ana je pobedila u dubaiju 6:0, 6:3.

Podsetimo, Jelena Janković je završila takmičenje u Majamiju porazom od Viktorije Azarenke u drugom kolu.