JELENA OSVOJILA KINU: Jankovićeva ekspresno do 14. titule u karijeri

Pregazila Čehinju

Srpska teniserka je vezala 11 gemova i posle nešto više od sat vremena igre stigla do novog trofeja u karijeri

GUANGDŽU - Srpska teniserka Jelena Janković osvojila je VTA turnir u kineskom Guangdžuu, pošto je u finalu ubedljivo savladala Čehinju Denisu Aletovu sa 2:0 u setovima (6:2, 6:0).

Jelena je uspela da osvoji čak 11 gemova u nizu. Naime, posle dva brejka na startu meča, Čehinja je posle trećeg gema prvog seta imala prednost 2:1, a onda je usledila neverovatna serija srpske teniserke. Jelena je najpre osvojila pet vezanih gemova za 1:0 u setovima, a zatim je nastavila da "melje" protivnicu i u drugom setu. Bez izgubljenog gema dobija set i apsolutno zasluženo dolazi do 14. titule u karijeri.

Jankovićeva je dobila ček na 43.000 dolara, a sa novih 280 WTA bodova popraviće i plasman na rang listi najboljih igračica sveta. Poraženoj Alertovoj za utehu pripala je nagrada od 21.400 dolara, plus "bonus" od 180 poena.