NIŠTA OD IZNENAĐENJA: Vavrinka ponovo koban po Troickog!

Srbin nije iskoristio svoje šanse

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Mastersa u Parizu

Troicki je večeras u osmini finala poražen od četvrtog tenisera sveta Švajcarca Stana Vavrinke 2:0, po setovima 6:4, 7:5. Meč je trajao 79 minuta. Ovo je bio četvrti međusobni duel srpskog i švajcarskog tenisera i četvrti trijumf Vavrinke.U prva dva gema prvog seta nije bilo brejkova, a onda je Vavrinka zaigrao angažovanije i poveo 4:1. Troicki je praktično tek tada zaigrao i uspeo je da stigne do izjednačenja. Međutim, Švajcarac je osvojio naredna dva gema i dobio je prvi set sa 6:4.Oba tenisera su sigurno ušla u drugi set, a prvi do brejka stiže Troicki, koji je poveo 3:2. Naš teniser je na svoj servis potvrdio brejk. U sedmom gemu Troicki je imao nekoliko prilika da napravi novi brejk, ali je Vavrinka uspeo da se spase zahvaljujući dobrim servisima. Usledio je novi pad u igri srpskog tenisera, a Vavrinka je uspeo da izjednači na 5:5, a potom i da stigne do pobede.